ATRIOS Dračí kros: dážď, vietor, drakobijci a drak Emil

409 drakobijcov sa rozhodlo zdolať v Malých Karpatoch draka. Pršalo, fúkalo, ale to nikomu nevadilo a všetci bojovníci sa udatne postavili výzvam tratí ATRIOS Dračieho krosu.

Trate s dĺžkou od 10 0m do 15 km so štartom a cieľom vo voľnočasovom Areály pod horárňou nad bratislavskou Račou. Kým malí dráčikovia súťažia na jednoduchej asfaltovej trati, školopovinní drakobijci už musia zdolať skutočný lesný terén s prevýšením. A popasovali sa s tým naozaj statočne.

DRAČÍ KROS 2017
DRAČÍ KROS 2017

Dospelí drakobijci si mohli vybrať medzi 5 km a 15 km traťou. Prvá je jednoduchá a určená predovšetkým začiatočníkom, tá druhá je už riadna výzva. Jej súčasťou je krátky, ale strmý výbeh na nemenovaný kopec ktorý sme nazvali Dračí chrbát. Na druhej strane je aj veľmi krásna a behavá, pretože obsahuje množstvo bežecky veľmi atraktívnych úsekov.
Každého drakobijca v cieli čakala trofej v podobe dračieho zuba, ktorý bude každému pripomínať tohtoročný ATRIOS Dračí kros.

DRAČÍ KROS 2017

Hrdinom dňa sa stal Dávid Žigo, ktorý pokoril nielen draka, ale i traťový rekord na 15 km trati a nastavil ho na novú hodnotu 59:46.
V rámci podujatia si mohli u nášho generálneho partnera ATRIOS všetci vyskúšať natočiť cukrovú vatu pomocou bicykla, odfotiť sa, alebo sa len tak zahrať.
Hlavnou hviezdou podujatia bol opäť príchod draka Emila. Jedná sa o takmer vyhynutý druh Bielokarpatský červený ostnáč ktorý žil na území Bielych Karpát. Emil, popreháňal malých drakobijcov, ale nakoniec niekoho nezožral.
V cieli sa rozpálilo 5 grilov, jedno ohnisko a pokračovalo sa hostinou v dračom štýle. Grilovalo sa, opekalo sa, papali sa domáce koláčiky a zapíjalo sa to Mitickou a teplou malinovkou.

„My z ŠK pre Radosť máme veľkú Radosť z toho, že napriek hrozivej predpovedi počasia na štart nastúpili skoro všetci prihlásení drakobijci vrátane detí. Je to pre nás dôkaz, že ATRIOS Dračí kros je podujatie kde sa oplatí prísť, aj keby traktory padali. Zábava to bola preveliká.“

Ďalší ročník ATRIOS Dračieho krosu sa uskutoční 21.10.2018. My sa už tešíme. A vy?


Tu nájdete foto a výsledky z podujatia.