Zoznámte sa s RUNISTERom – appkou, ktorá vám za behanie platí

Mali ste už pocit po náročnom behu, že si zaslúžite odmenu? Tak teraz budete mať možnosť. Runister aplikácia prináša nový trend. Zarábaj peniaze tým že budeš aktívny.

Je tomu pár týždňov, odkedy je možné túto aplikáciu bezplatne stiahnuť z App Storu. A už v priebehu pár dní od spustenia si našla svojich fanúšikov celosvetovo. Najväčší záujem o aplikáciu prejavili bežci z Anglicka, Singapuru a Argentíny. Celkovo si však aplikácia našla fanúšikov vo viac ako 18 krajinách. Zatiaľ. A teraz pozor! Jedná sa o slovenský projekt. Aplikácia sa vyvíjala v Bratislave a aj preto je dostupná okrem iného aj v slovenskom jazyku 🙂

Runister Aplikáciu je možné stiahnuť z App Storu bezplatne a v bezplatnej verzii poskytuje všetky základné štatistiky na meranie vášho behu. Zlom však príde pre tých, ktorí si predplatia Runister Plus.

2_qualification_runisterappPrvá je kvalifikácia

Každý nový užívateľ musí prejsť kvalifikáciou. Čo to znamená? Jedná sa prakticky o zábavnú formu ako spoznať aplikáciu a zoznámiť sa s ovládaním. Pred tým než sa pustíte do zarábania. Podmienkou prechodu kvalifikácie je zabehnúť 10 behov, každý minimálne 1km. Takže pokiaľ ste si mysleli, že toto nie je nič pre vás, netreba sa báť. Maximálny počet behov za deň sú 2. Samozrejme všetky podmienky je možné nájsť tiež v aplikácii samotnej.

Kvalifikácia nemá časové obmedzenie a môžete ju dokončiť v priebehu pár dní alebo pol roka. Každý z bežcov je individuálny a vývojári aplikácie na to mysleli. Hneď ako dokončíte kvalifikáciu budete mať možnosť zakúpiť si Runister Plus.

Runister Plus- zarábaj tým že beháš

Takže kvalifikácia dokončená a chcete sa prihlásiť do Runister Plus. Čo však očakávať? A ako začať zarábať behaním? V prvom rade je nutné myslieť na to že táto možnosť je dostupná iba cez mesačné predplatné 1.99 EUR.

Prečo predplatné? Na zodpovedanie tejto otázky je najlepší príklad. Pravdepodobne viacerí z vás poznajú hudobnú aplikáciu Spotify. Táto aplikácia funguje spôsobom, že od užívateľov zbiera mesačné predplatné, ktoré potom rozdistribuuje medzi jednotlivých autorov podľa toho koľko ľudí počúva ich skladby. Teraz si predstavte že ste užívateľ a skladateľ v jednom. Runister systém je navrhnutý obdobným spôsobom. S tým rozdielom, že užívateľ nie je časovo obmedzený. Všetky peniaze, ktoré nazbierate sú vaše.

Runnies – body ktoré je treba zbierať

Základom celej aplikácie sú body – runnies, ktoré je nutné zbierať. Čím viac sa vám ich podarí nazbierať, tým lepšie. Neskôr sa vám zídu. Pravidlo je v tomto prípade jednoduché. Za každý odbehnutý kilometer získate 1 bod. Tieto body môžete následne zameniť za peniaze alebo použiť ich na upgrade levelu v ktorom sa nachádzate. Tu sa dostávame k otázke aké levely?

3_levels_runisterappVyšší level prináša odmeny rýchlejšie

V aplikácii na vás čaká celkovo 7 úrovní. Cesta na vrchol je dlhá a budete musieť zostať disciplinovaný. Okamžite po kvalifikácii sa nachádzate v úrovni 1. V tejto úrovni, každý z bodov, ktorý nazbierate má hodnotu 0,04 EUR. To znamená že napr. za 5 kilometrový beh zarobíte 0,20 EUR. Výzvou v tomto prípade je postúpiť do vyššieho levelu, kde Váš zárobok bude dvojnásobný a napokon dosiahnuť najvyšší level, kde za každý bod získate 1,78 EUR. Predstavte si zarobiť takmer 18 EUR za 10 kilometrový beh…

Teraz si predstavte, že sa Vám podarí nazbierať 200 bodov, čo znamená, že máte na účte 8 EUR. V tomto kroku je rozhodnutie na vás čo robiť. Výberom 8 EUR získate peniaze priamo na váš účet, avšak na upgrade levelu vám body nezostanú. Alebo radšej zameníte 200 bodov na postup do vyššieho levelu a začnete zarábať za každý kilometer viac?

Pred prechodom do vyššieho levelu je nutné taktiež mať na pamäti, že vyšší level má aj väčšie nároky na tzv. mesačné predplatné v bodoch. Napr. v úrovni 1 vám bude každý mesiac odpočítaných 5 bodov. Teda ak na vašom účte máte 50 bodov, na konci mesiaca tam bude 45. Tento nápad vznikol ako motivácia pre jednotlivých bežcov dosiahnuť minimálnu vzdialenosť za každý mesiac. Inými slovami, pre tých v úrovni 1 je nutné každý mesiac odbehnúť minimálne 5km zdarma.

Takže prečo je to dobré? Aby sme nezleniveli a mali pravidelnú rutinu. Pozor si je však treba dávať pokiaľ sa vám podarí nazbierať -100 bodov. V tom prípade vás Runister pošle do nižšej úrovne. Keďže ste prestali behať, budete potrestaní.

4_withdrawal_runisterappVýber alebo darovanie peňazí

Takže nakoniec je čas vybrať vaše peniaze. Toto je možné jednoducho a rýchlo priamo cez aplikáciu. Jedinou podmienkou je však mať aktívny PayPal účet kde vám peniaze budú zaslané. Odtiaľ si ich jednoducho môžete preposlať na váš bankový účet alebo ponechať na iné nákupy priamo cez PayPal.

Avšak pre tých, ktorí by chceli podarovať svoje peniaze, tiež je tu možnosť. Aplikácia vám poskytuje zoznam dobročinných spoločností kam je možné preposlať peniaze ako dar. V prípade, že dobročinná spoločnosť nie je uvedená v zozname, stačí požiadať o jej pridelenie.

Dôležitým pri voľbe vhodnej stratégie na výber alebo postúpenie do vyššieho levelu je tiež počet výberov. Pravidlo v tomto prípade je, že každý z užívateľov ma nárok na 1 výber počas roka aktívneho predplatného. Je tu tiež možnosť získať nový výber, avšak je nutné mať na účte 1000 bodov, čo znamená odbehnúť 1000 kilometrov. Po ukončení kvalifikácie a prihlásení sa do Runister Plus máte na svojom účte 1 možný výber.

Preto najvhodnejšou stratégiou je uskutočniť výber raz za rok po dosiahnutí vášho cieľa ako odmenu za vašu snahu vo forme novej bežeckej obuvi, poplatku za štartovné na preteky alebo jednoducho pozvať priateľov ktorí vám pomohli dosiahnuť tento cieľ.

Je zrejmé, že Runister aplikácia môže priniesť pre niektorých z vás nový druh motivácie, práve prostredníctvom peňazí. Avšak nakoniec rozhodnutie je na vás.

Aj kde beháte čisto pre zábavu, vždy je možné použiť Runister ako nástroj na podarovanie vašich peňazí z behu, avšak pokiaľ peniaze sú tou správnou motiváciu pre vás, Runister môže byť pre vás perfektná voľba.

Bohužiaľ však, smutná správa pre Android užívateľov, aplikácia je zatiaľ dostupná iba pre iOS zariadenia.

Pre viac info: www.runister.com

AppStore: 
bit.ly/RunisterApp

PR článok

Komentáre 6

  1. Super nápad, takáto aplikácia sa mi veľmi páči 🙂 Trochu som počítal a ak sa nemýlim, tak musím nabehať 15000 km, aby som sa dostal na úroveň, kde budem zarábať 1,78 EUR za kilometer. Ak by som zabehol 100 km mesačne, tak by mi to trvalo 12.5 roka. Za túto dobu zaplatím 298.50 EUR na mesačnom predplatnom. Ak by som potom stále vládal behať a dostal za každý 10K beh 17.80 EUR, tak by som si pri 100 km mesačne zarobil 106.80 EUR (zaplatené dostanem len za 60 km, zvyšných 40 km musím odbehnúť, aby som sa udržal na najvyššej úrovni). Majú to dobre prepočítané, som zvedavý či udržia cenu aj pravidlá aspoň najbližších 10 rokov.

  2. No veru nemas to dobre spocitane 😉 Na dosiahnutie levelu 7 potrbujes realne nabehat o vela km viac nez je 15tis. Nepocitas totiz s tym, ze kazdy mesiac ti nejake km odcitaju, v zavislosti na levely. A pri postupe do vyssieho levelu tiez. Ono je to aj o tom nebyt nenazraty a vybrat si pre seba spravny ciel. Chod na preteky a ked ich zacnes rad radom vyhravat, tak mas sancu dosiahnut najvyssi level. Ale so 100km mesacne sa ti sotva podari vyhrat nejaky pretek. Takze, na najvyssi level treba mat aj vykonnost, vies? A este k tomu aj dlhodobu.

  3. A nedá sa to ani vyrátať, keďže appka platí asi podľa počasia 😀 som v lvl2 (0,09e/km) a za 30km beh som dostal 1,40e. Inokedy mi to dá toľko isto za 15km beh. A k rovnici sa nikdy nedopátraš, lebo v lvl máš len MAX e/km. Motivačne možno fajn ale nesnažte sa rátať „výhodnosť“.

    1. Nie je to tým, že je obmedzená maximálna dĺžka alebo čas behu? Čítal som si podmienky použitia appky a zdá sa mi, že niečo také som tam čítal.

      1. Nie, nie je to tak. Jediný známy limit je 2 behy denne. Písal som aj s vývojármi a vysvetlili mi, že majú nejakú rovnicu, ktorá ráta zárobok a že to ešte doľadujú, aby to bolo možné prevádzkovať dlhodobo. Ubezpečil ma, že to chcú spraviť viac „transparentné“.

  4. Ako nechápem keď si chcem tuto aplikáciu stiahnuť v App store tak mi píše že táto aplikácia nieje zatiaľ vo vašej krajine a hlavne že bola vyvinutá na Slovenku a ešte k tomu je aj v slovenskom. jazyku naozaj trápne naco potom píšete takéto bludy to je presne ako pri aplikácii s Sweetcoins za každý krok zarábate už mám nachodene denne asi 20 tisíc krokov a veľké hovno mám z toho !!!