Zomrela duša trnavského mládežníckeho športu Magda Masárová

Trnavská športová obec smúti. Vo štvrtok zomrela po dlhej a ťažkej chorobe Magda Masárová. Žena, ktorá zasvätila svoj život pohybovým aktivitám trnavskej mládeže, navždy odišla vo veku 76 rokov.

Magda Masárová sa zapísala do trnavských kroník ako aktívna žena, ktorá sa výrazne angažovala najmä okolo atletiky a gymnastiky. Najväčšiu energiu venovala športu a pohybovým aktivitám detí.

Smutná správa sa začala šíriť vo štvrtok 31. marca po 15-tej. Medzi prvými dostal informáciu prezident Slovenskej gymnastickej federácie a zároveň šéf trnavského gymnastického klubu Ján Novák. S Magdou Masárovou boli dlhoroční priatelia.

„Vyše dve desaťročia aktívne pracovala pre klub, trénersky sa venovala mládežníkom a pomáhala organizovať v podstate všetky podujatia s klubovým podpisom. Bola všestranne aktívna, o čom svedčí aj to, že bola držiteľkou ôsmich trénerskych preukazov,“ vraví Ján Novák.

„Vždy bola ochotná pomôcť, išlo o skutočne činorodú ženu, pomáhala na všetkých úrovniach, robila rôzne gymnaestrády, aktivity vyvíjala na základných i stredných školách,“ spomína Novák.

S láskou si budú Magdu Masárovú pripomínať aj atléti. Patrila k organizačnému tímu mnohých behov v Trnave a okolí.

„Išlo o ženu s neskutočnou energiou. Dávala úplne všetko do aktivít mládeže. Pamätám si ju ešte z tábora v Skloplaste, kde mi bola vedúcou. Neskôr sme spolupracovali aj v Kalokagatii, kde sa už naše úlohy vymenili. Obdivoval som na nej, ako do každej akcie išla s obrovskou energiou. Jej asi najväčšia športová láska boli atletické majstrovstvá Trnavy materských škôl. Robila to s takým zápalom, ako by išlo majstrovstvá sveta dospelých. Vždy dávala do organizovania športu pre mládež celé svoje ja,“ hovorí šéf atlétov Slávie Trnava Vladimír Gubrický.

„Išlo o multifunkčnú ženu. Venovala sa celému spektru športov, keď bolo treba, zobrala si píšťalku a rozhodovala vybíjanú, hádzanú, volejbal, organizovala cezpoľný beh, orientačný beh a iné preteky. Spomínam si, ako sme boli spolu na veľkom tábore pri maďarskom Balatone, kde sme mali  asi dvesto detí. Zvládala všetko,“ dodal.

Energia, ktorú Magda Masárová odovzdávala trnavskému športu, bola obdivuhodná. V živote si pritom prešla viacerými ťažkými okamihmi, najtvrdšou ranou pre ňu bolo úmrtie dcéry Žanety pred približne troma rokmi.

V záverečných rokoch svojho života odišla do Považskej Bystrice, kde býval jej brat. Vo štvrtok 7. apríla by mala 77. narodeniny.

Krutý osud to však zariadil tak, že v tento deň sa uskutoční jej posledná rozlúčka. Blízki a priatelia môžu prísť dať posledné zbohom o 15:00 na Nový cintorín v Považskej Bystrici.

Miesto posledného odpočinku bude mať v Trnave na Cintoríne na Kamennej ceste, kde uložia urnu s jej popolom.

Zdroj: Trnavsky hlas