Záhorec a Remišová víťazmi Behu olympijského dňa v Trnave

Zrod Medzinárodného olympijského výboru z 23. júna 1894 si pripomenuli v mnohých mestách celého sveta. Trnava nebola výnimkou.

Miestom Behu olympijského dňa 2015 bola zrekonštruovaná Hlavná ulica v historickom centre starobylého mesta. Podujatie pripravili nadšenci olympizmu a vytrvalostného behu z Atletického klubu AŠK Slávia, Športového gymnázia Jozefa Herdu a Trnavského olympijského klubu.

V úvodnom súperení desaťčlenných miešaných štafiet z trnavských základných škôl získala zlaté medaily ZŠ na Ulici Kornela Mahra v zostave: Michaela Uváčková, Ema Zajíčková, Kristína Kurovská, Veronika Repová, Denisa Kudlová, Oliver Burian, Adam Grik, Tomáš Žitný, Marek Durdy, Filip Fraňo. Víťaznú štafetu zo sídliska Prednádražie priviedol na štart učiteľ telesnej výchovy Dušan Mračka. Ďalšie poradie: 2. ZŠ na Ulici Maxima Gorkého (učiteľ Peter Mrva, bývalý prvoligový futbalista Spartaka Trnava), 3. Športové gymnázium Jozefa Herdu, Ulica Jána Bottu (tréner Miroslav Kyrinovič, bývalý popredný pretekár v atletickej chôdzi), 4. ZŠ Trnava-Modranka, Ulica Ivana Krasku (družstvo koučoval Richard Fehér). Medaily Behu olympijského dňa 2015 im odovzdal podpredseda Slovenského atletického zväzu Vladimír Gubrický.

Na pešej zóne okolo mestskej radnice bežali v príjemnom počasí aj dospelí. Najstarším účastníkom bol 69-ročný Trnavčan Vendelín Krištofiak, mnohonásobný absolvent klasických maratónov. „Organizácia tradičného sviatku v maratónkach bola veľmi dobrá. Škoda len, že na štart neprišlo viac vyznávačov džogingu,“ povedal na margo bežeckého podvečera.

Výsledky hlavných kategórií trnavského Behu olympijského dňa 2015, muži (4,7 km): 1. Lukáš Záhorec, obhajca lanského prvenstva, 16:15 min, 2. Matúš Kostický (obaja AK AŠK Slávia Trnava) 16:22, 3. ex aequo František Volek a Vladislav Blažo (obaja BK Viktoria Horné Orešany) 19:09; ženy (4,7 km): 1. Katarína Remišová (Fešák Team Trnava) 20:53 min, 2. Veronika Kováčová (Trnava) 22:55, 3. Lucia Martinčeková (Žilina) 23:55.

Text: Jaroslav Lieskovský