XXII. ročník Memoriálu Pavla Antala ovládli v silnej konkurencii Pavol Orolín a Tímea Mihoková

Na trati sa predstavili aktuálny aj historicky prvý víťaz etapových pretekov TATRY RUNNING TOUR. Na putovné poháre Memoriálu Pavla Antala pribudnú po víkende nové mená. Do histórie týchto pretekov sa po prvýkrát ako víťazi zapísali vlaňajší Bežecký kráľ a kráľovná Tatier, Pavol Orolín a Tímea Mihoková, obaja z Bežeckého klubu Poprad.

Uplynulú sobotu sa uskutočnil už 22. ročník týchto populárnych horských pretekov. Memoriál Pavla Antala je spomienkou na vynikajúceho športovca a uznávanú osobnosť podtatranského mesta Svit.

Preteky sa aj vďaka svojej atraktívnej trase tešia veľkej popularite a už mesiac pred samotným štartom bola ich kapacita naplnená. V sobotu vybehli na trať, ktorá spája Štrbské a Popradské pleso, pretekári zo Slovenska, Poľska a Českej republiky, medzi ktorými nechýbal vlaňajší víťaz Ľuboš Kováčik zo Súľova, Tom Ondráček z Bežeckého klubu Brno, historicky prvý víťaz etapových pretekov Tatry Running Tour či ďalší český borec Vít Ryška, ktorý je už štvornásobným víťazom Tatry Running Tour. V silnej konkurencii sa však presadili vlaňajší víťazi tatranskej série Prestige Tour a zároveň držitelia premiérových titulov Bežecký kráľ a kráľovná Tatier, Pavol Orolín a Tímea Mihoková.

vitazimpa_2016Pavol Orolín, ktorý zdolal všetkých súperov, žiaril v cieli spokojnosťou. “Na trati to bolo dosť husté keďže počasie vyšlo super tým pádom bolo turistov ako maku. No v cieli keď som si uvedomil že som tento pretek vyhral s časom 32:50 som tomu len ťažko uveril. O 2:33 minúty si zlepšiť čas na takejto trati?! To mi nejde do hlavy ešte stále! Ak sa zúčastním na tomto závode o rok tak sa teším na „prekonávanie“ svojho osobáku na tejto trati”, uviedol. Radosť členov Bežeckého klubu Poprad bola oprávnená, keďže medzi ženami kraľovala na trati ich ďalšia členka, Tímea Mihoková.

Víťazmi nordic walkingu sa stali Mária Oberhauserová z Margecian a Jozef Šoltés z OCÚ Rokycany.

Nedeľa patrila cyklistom, ktorí si prišli zmerať svoje sily na 8,7km dlhej horskej časovke z Tatranskej Štrby na Štrbské Pleso. Najrýchlejším mužom bol Peter Bodnovič, medzi ženami zvíťazila Daniela Sokolová.

Víkendové športové podujatia zorganizoval v rámci iniciatívy Tatry v pohybe Sport Club 1896 Štrbské Pleso, o.z. v spolupráci so Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Tatry v pohybe sú celoročným projektom spolupracujúcich športových klubov a organizácií na podporu pohybových aktivít a zdravého životného štýlu pre návštevníkov, obyvateľov regiónu a širokú verejnosť. Na jeseň a v zime sa uskutočnia v rámci projektu Tatry v pohybe ďalšie zaujímavé športové podujatia pre širokú verejnosť, v rámci ktorých si prídu na svoje bežci, nordic walkeri i lyžiari. Už 12.11. odštartuje tradičným prekážkovým behom v Tatranskej Lomnici tretí ročník Zimnej bežeckej série.

Bližšie informácie:

www.sportTATRY.sk

www.tatryvpohybe.sk

www.tatry.sk