Volkswagen Slovakia Run & Fun je zábava nielen pre bežcov, ale fanúšikov i celé rodiny

VW_R&F 2017

BRATISLAVA 11. mája 2017 – Po roku sa v Bratislave opäť uskutočnia obľúbené štafetové preteky Volkswagen Slovakia Run & Fun. Už 6. ročník podujatia bude rovnako ako vlani atraktívny nielen pre bežcov, ale aj pre divákov.

Podať skvelý bežecký výkon, či si len tak zabehnúť s kamarátmi pre radosť? Alebo prísť ako divák a fandiť svojej rodine? Na tom nezáleží kľúčové je, že podujatie je výnimočné a prístupné pre všetkých. Aj preto sa na ňom každoročne zúčastní viac ako 500 štafetových tímov a veľké množstvo fanúšikov, medzi ktorými  sú aj bežeckí kolegovia, ktorí už stihli absolvovať inú disciplínu.

Kedy štartujeme

Dvadsiateho mája si môžete vybrať, či budete štartovať o 9.00 h v kategórií Hobby a Ladies štafiet na 3 x 4 km, alebo až popoludní o 15.00 h v Kráľovskej štafete na 4 x 8 km, v ktorej budú o prvenstvo bojovať mužské, ženské a miešané tímy. V Hobby štafetách si môžete vytvoriť vlastný mužský alebo miešaný tím.

TS-1-VW-03
TS-1-VW-02

O 11.00 h prídu na rad deti na tratiach 3 x 250 m a 3 x 600 m. Zapojením sa do Detských behov podporíte deti, ktoré bežať nemôžu. Za každého malého bežca totiž organizátori venujú 1 € na podporu hendikepovaných detí zo sociálne slabých rodín z charitatívneho projektu denníka Nový Čas Srdce pre deti.

Tímová medaila

Všetci účastníci Volkswagen Slovakia Run & Fun vrátane detí sa môžu tešiť okrem skvelej atmosféry na krásny štartový balíček a v cieli na prekrásnu tímovú medailu. Graficky je upravená tak, aby mal každý člen 3-člennej štafety jedinečný kus a zároveň po ich spojení všetkých troch častí vznikol jeden celok. Ten vykresľuje motto podujatia „ONE DREAM - ONE TEAM -  ONE SPIRIT“.

TS-1-VW_MEDAILE

Organizátori prinášajú aj skvelú novinku - Fan zónu na Pribinovej ulici. V nej budú môcť diváci fandiť pomocou veľkých mávacích rukavíc, ktoré určite všetci ocenia.

„Zónu pre divákov pripravil generálny partner podujatia spoločnosť Volkswagen Slovakia a už teraz sa  tešíme, ako to v nej bude vrieť. Veríme, že si to ľudia užijú, a že si pripravia aj rôzne transparenty ako v minulom roku. Tešíme sa z počtu prihlásených štafiet, už teraz máme viac ako 250 tímov a ich počet každým dňom rastie. Sú medzi nimi dokonca aj celé rodiny? Bežať budú  mama, otec aj deti - presne pre toto to robíme. Chceme do ulíc Bratislavy a na športoviská prilákať čo najviac rodín, aby športovali, zabávali sa, súťažili, no najmä, aby si spolu domov odniesli nezabudnuteľné zážitky. Preto zorganizujeme aj spoločné fotenie pred štartom ranných behov pred deviatou hodinou pre rodiny s deťmi, ktoré pôjdu bežať. Ak bude mať aspoň jeden z bežcov na fotografii štartové číslo, dostane ju o niekoľko dní do e-mailu. Rovnako mailom budeme posielať bežcom aj  fotografie priamo z akcie. Túto službu robíme v spolupráci s Predpredaj.sk, kde sa môžu ľudia na naše podujatie zaregistrovať. Ďalšou tohtoročnou novinkou je súťaž mediálnych tímov so Šport.sk. Do každej disciplíny si médiá môžu prihlásiť jeden tím a možno práve ich tím bude mediálnym štafetovým kráľom roku 2017, “ povedal Peter Pukalovič, riaditeľ podujatia Volkswagen Slovakia Run & Fun .

Zdroj: Be Cool s.r.o.