Víťazstvo na harrachovskom mostíku obhájil Tomáš Čelko

do ciela_© Dan Vojtěch Red Bull Content Pool

Vikendový pretek známej série RedBull 400 v Harrachove v historicky najlepších časoch.

Po kratšej, pre niekoho dlhšej odmlke píšem nové správy z pretekov. Pauza bola viac menej nútená – tréningový výpadok je snáď dobehnutý a sezónu ešte ako tak stihnem. Cez víkend sa konal krásny pretek, veľmi známy REDBULL 400, tentokrát so zástavkou v Harrachove – skokanský mostik K 120. Pokoriť túto českú dominantu sa odhodlalo 1300 odvážnych účastníkov.

135 m prevýšenia a 400 netrová vzdialenosť

REDBULL 400 sa uskutočnil v Harrachove už štvrtýkrát. Padali rekordy, v počte účastníkov a hlavne vo výsledkoch. Závody naberajú na prestíži a mnohí profesionálni bežci, atléti, triatlonisti, bežkári, skialpinisti sa porovnávaju na tejto netradičnej trati. Beží sa v protismere skákania lyžiarov. Štart je na dopade a dobrzdení skokanov, cieľ priamo na vrchu skokanského mostíka.
Ani tento rok so nemohol chýbať. Obavy boli veľké, viac ako mesiac výpadku tréningu v marci a apríli… ale všetko nakoniec dobre dopadlo – Team Mizuno a CEP ma podporil a vyšla krásna obhajoba titulu.

Traťový rekord

Čerešnicka na torte bol traťový rekord a pokorená magická hranica 4 min. Presný čas 3:58,9. Ďakujem Bohu, rodine a všetkým čo okolo mňa stáli. Ideme ďalej. Nasledujúci pretek REDBULL 400 série hostí rakúsky Bischofsh.