Větrný MASARYK RUN vyhrála Kamínková a Záveský

Masaryk Run 2018

MASARYK RUN Zdravotní pojišťovny 211 má pevné základy, ani vítr o síle 70 km/hod ho neodfoukl! Při 5. ročníku jedinečného závodu na Masarykově okruhu v Brno to bylo aprílové počasí se vším všudy

Do cíle závodu MASARYK RUN úspěšně dorazilo celkem 1572 běžců, koloběžkářů a inlinistů, kteří pokořili náročné podmínky a před Velikonočním pondělím mohli slavit své vítězství.

Běh i inline má premiérové vítěze

Nejrychleji si s tratí poradili Filip Záveský a Petra Kamínková v běhu, Michal Kulka a Kristina Fryzová v koloběhu a Ondřej Suchý a Andrea Lokvencová na inline bruslích. Pouze koloběžkáři obhájili své loňské prvenství. Kristina Fryzová dokonce vyhrála potřetí v řadě! Napodobila tak Roberta Míče v běžeckém klání, který zvítězil v letech 2015 – 2017. U běhu i při závodech inline slavíme premiérové vítěze. Díky silnému nárazovému větru letošní dosažené časy nedosahovaly na rekordní zápisy. Až na jednu čestnou výjimku – Andrea Lokvencová časem 19:35 na inline závod přesně o půl minuty pokořila traťový rekord Hany Duspivové z loňského ročníku! Kdo byl v neděli na Masarykově okruhu a na vlastní kůži pocítil silný vichr, musí smeknout před tímto fantastickým výkonem. Jakého času by Andrea asi dosáhla bez vichřice?

Atleti SSk Vítkovice opanovali štafety

Ve stále oblíbenějším závodě běžeckých štafet mužské týmy opanovali mladíci z Ostravy. Atleti SSK Vítkovice obsadili první 2 pozice ve složení Ludvík Salamon a Jiří Podešva, respektive Vojtěch Scholaster a Jan Kunčický. V mixech zvítězili Barbora Kopřivová a Lukáš Koudelka před Evou Stránskou s Antonínem Mocikem. V ženských dvojicích suverénním způsobem vyhrály Petra Seberová s Irenou Pospíšilovou, které o více než 5 minut porazily druhý pár Karolína Jíchová a Gabriela Chaloupková.

Zajímavé výkony v trojboji

Jedním z mnoha specifik MASARYK RUNu je také závod v trojboji. Výzva pro ty nejodolnější muže a ženy, kterou letos pokořilo 24 jednotlivců! Mezi muži součtem časů 1:28:15″ na 3 x 10 km inline, koloběh a na závěr běhu zvítězil Vít Ryška o pouhých 14 sekund před známým ultraběžcem Zbyňkem Cyprou! O dalších 7 minut zpět zůstal Antonín Karásek. Mezi ženami se podařila obhajoba vítězství v trojboji Jitce Kreidlové a v příštím roce tak jistě bude útočit na hattrick! Druhá skončila Radka Bukovská a třetí polská závodnice Barbara Puchala.

Nejen závodníkům, ale i všem pořadatelům, dobrovolníkům, partnerům závodu a divákům patří velké poděkování. Na slavném okruhu, který každoročně brázdí hvězdy Moto GP Valentino Rossi nebo Marc Marquez, si v těchto podmínkách sáhl až na dno svých sil opravdu každý.