Vertical Kilometer® Kráľova hoľa 2.7.2016

Majestátna Kráľova hoľa potrápi skyrunnerov vertikálnym kilometrom už 2. júla. Práve ona bude bojiskom prvých oficiálnych pretekov so štítkom Vertical Kilometer® v našej krajine, súčasne je aj prvým podujatím v lige Slovak Skyrunning Assiosiation (SSkyA) v kategórií VERTICAL a tretím celkovo.

plagat_vkkhKráľova hoľa je veľmi dôležitá z geologického a historického hľadiska a pre potrebu vertikálneho kilometra je vyvrásnená priam ideálne. Už dávno pred založením SSkyA sa uvažovalo o tomto type pretekov v lokalite famózneho nízkotatranského masívu. A podarilo sa! Našli sa skvelí skialpinisti a bežci Vlado a Peťo a aj vôľa zorganizovať tieto preteky.

4,8 km dlhá trasa s magickým prevýšením 1008 m pôjde z malebnej dedinky Šumiac po modrej turistickej značke. Cieľ bude umiestnený na samom vrchole Kráľovej hole. Veríme, že skyrunneri zo seba vydajú maximum a nastavia latku pre budúce ročníky poriadne vysoko. Mnohí na Kráľovej holi trénujú, poznajú jej zákutia, trasu aj jej náročnosť.

Pretekmi v kategórií VERTICAL sledujeme výkony len pri „behu do vrchu“. Klesanie je v tejto kategórii neprípustné. Pre tento rok sú v nej plánované len dve podujatia. SSkyA verí, že si ich nenecháte ujsť.

Vidíme sa v Šumiaci! Prihlasovanie na www.naholu.sk