V Tatranskej Lomnici odštartovali 7. ročník Zimnej bežeckej série

TL_ZIMNA-SERIA_1-KOLO-20

Steeplechase Run ovládol Radovan Tomeček, medzi ženami zvíťazila Alena Stevens

Tradičné otvorenie „Steeplechase Run“

Jazdecký areál v Tatranskej Lomnici sa počas uplynulej víkendovej soboty stal už po 7x dejiskom krosového bežeckého podujatia „Steeplechase Run“, ktoré tradične otvára tatranskú Zimnú bežeckú sériu. Muži súťažili na 7 km dlhej trase s 18 prírodnými prekážkami, ženy mali trať v dĺžke necelých 5 km,na ktorej museli zdolať spolu 12 prekážok.

Radovan Tomeček a úspešný tím Run for Fun

Medzi mužmi zvíťazil Radovan Tomeček z TJ Obal Servis Košice pred Petrom Ďuricom a Michalom Kováčom, obaja z tímu Run for Fun. Celkovo bolo ocenených 21 bežcov v 7 vekových kategóriách dospelých. Organizátori opätovne pripravili v spolupráci s AO Tatry aj preteky pre deti od 7 do 15 rokov, ktoré prilákali temer 40 mladých športovcov.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Medzi ženami úspech domáceho klubu

Medzi ženami si vybojovala víťazstvo vynikajúca slovenská triatlonistka Alena Stevens, reprezentujúca domáci klub TRI TATRY Triathlon Team, pred Simonou Čonkovou z Maras tímu a Barborou Němcovou z TJ Obal servis Košice.

Žiacke kategórie

Mladší žiaci si zasúťažili na trase s prekážkami v dĺžke cca. 500 m, kde medzi dievčatami zvíťazila Tereza Burgerová a z chlapcov bol najrýchlejší Adam Hubač. Starší žiaci zabojovali o pódiové umiestnenia na 1,5 km dlhej trase. S trasou i s prekážkami si najlepšie poradil Oliver Vrábel a v súťaži dievčat suverénne zvíťazila Hana Chudíková.

Druhé kolo v predvianočnej atmosfére

Toto športové podujatie organizuje občianske združenie Sport Tatry v spolupráci s OOCR Región Vysoké Tatry. Zimná bežecká séria je súčasťou projektu „Tatry v pohybe“ – spoločnej iniciatívy tatranských a podtatranských športových klubov a Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry. V rámci série sa uskutočnia v mesiacoch december, január a február ešte 3 ďalšie behy v rôznych lokalitách regiónu Vysokých Tatier. Dejiskom 2. kolo Zimnej bežeckej série bude podtatranská obec Štrba. V predvianočnej atmosfére sa bude bežať 14.decembra 7 km dlhý okruh okolo zaniknutej stredovekej osady Šoldov.