V nedeľu sa začne už 5. ročník ČSOB Zimnej Série

Prípravy na 12. ročník ČSOB Bratislava Marathon (1. a 2. apríla 2017), bežeckého sviatku jari, pokračujú v plnom prúde. Organizátori dávajú opäť nahliadnuť do svojej kuchyne, v ktorej „varia“ plno noviniek.

Ako býva zvykom, aj v roku 2016 sa bežci v Bratislave rozlúčia s uplynulým rokom veľmi príjemným bežeckým podujatím. Obľúbená ČSOB zimná séria sa začne v nedeľu 4. decembra prvým dielom 5. ročníka, ktorý sa uskutoční na Námestí M. R. Štefánika pri OC Eurovea. Bežcov už tradične čakajú trate na 6 a 12 km plus detské behy na 300, 600 a 800 m.

„Tešíme sa, že veľmi úspešný bežecký rok zakončíme práve úvodným podujatím 5. ročníka ČSOB zimnej série, ktorá nám zároveň aj symbolicky otvorí bežeckú sezónu 2017. Už dnes máme prihlásených vyše 550 bežcov, pričom on-line registrácia je predĺžená až do piatka 2. decembra. Očakávam výbornú atmosféru s nádychom Mikuláša a blížiacich sa Vianoc. Každý, kto odbehne všetky tri diely ČSOB zimnej série, obdrží priamo v cieli poslednej časti v Šamoríne v x-bionic® sphere pamätnú medailu,“ informoval riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

On-line registrácia na prvý diel ČSOB zimnej série je možná, ako sme už spomenuli, do 2. decembra na www.predpredaj.sk alebo na www.bratislavamarathon.com. Prezentácia a výdaj štartových čísiel sa začne vo štvrtok 1. decembra v priestoroch športovej predajne Bratislava Marathon Running Store v OC Retro na Nevädzovej ulici číslo 6, pokračovať bude v piatok 2. aj v sobotu 3. Decembra vždy v čase od 12.00 do 18.00 h. V nedeľu 4. Decembra v deň pretekov sa bežci môžu odprezentovať už len v priestoroch podujatia v Eurovea na I. poschodí pri kinách od 8.00 do 10.00 h. Počas všetkých spomenutých dní je možná ešte aj priama registrácia na bratislavské úvodné podujatie, ale aj na ďalšie dve 18. januára v Orechovej Potôni na SLOVAKIA RING-u a 4. marca v šamorínskom športovom komplexe x-bionic® sphere. Registrácia na celú sériu je za zvýhodnené štartovné.

ts-3-csob-zs-vyskovy-profilOrganizátori ČSOB zimnej série pripravili pre účastníkov viacero predvianočných bonusov. „Každý bežec dostane pri registrácii špeciálny zľavový kupón, ktorým získa 25-percentnú zľavu v našich športových obchodoch a dve hodiny zdarma na zimné detské športové a pohybové kurzy v našich detských akadémiách Sport Kids Academy, v ktorých sa nové kurzy začali práve 1. decembra. Ďalší bonus je pre rodičov, ktorým chcú v nedeľu bežať, ale nemá sa im kto postarať o deti. Môžu ich priniesť do nášho detského kútika Sport Kids Park, v ktorom sa počas podujatia uskutoční aj mikulášsky bazár hračiek. Deti s rodičmi môžu prísť predávať hračky, ktoré majú doma navyše. Ak rodičia predložia štartové číslo, budú mať do Sport Kids Parku zvýhodnený vstup len za 2 eurá,“ poznamenal Jozef Pukalovič.

Do príprav na 12. ročníka ČSOB Bratislava Marathon sa zapojila aj významná športová osobnosť ts-3-csob-zs-vyskovy-profil-2súčasnosti – strieborný vodný slalomár z OH 2016 v Riu Matej Beňuš, ktorý bude ambasádorom podujatia.

„Matej je vzor pre všetkým mladých športovcov na Slovensku. Rozhodol sa podporiť bratislavský maratón, aby pritiahol mladých ľudí k behu a športu. Matejovi želáme ďalšie úspechy v kariére a tešíme sa na spoluprácu s ním,“ uviedol Jozef Pukalovič, ktorý predstavil aj ďalšiu novinku. „ČSOB Bratislava Marathon už nie je len mestskou akciou, ale zapájajú sa do neho aj bežci z celého regiónu. Bratislavský kraj je miestom mnohých krásnych bežeckých podujatí a je super, že aj najvyšší predstavitelia miest a obcí v ňom rozhodli vďaka iniciatíve a pod záštitou župana BSK Pavla Freša zapojiť do sobotňajšieho minimaratónu a ísť osobne príkladom občanom miest a obcí. Sami sme zvedaví, koľko starostov sa okrem známych bežeckých postáv ako Janko Mrva z Vajnor, Ivan Šramko z Lamača, Jozef Krúpa zo Záhorskej Bystrice či samotný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, postaví v sobotu 1. apríla 2017 na štart. Rozposlali sme pozvánky všetkým popredným predstaviteľom samosprávy v kraji a už dostávame prvé pozitívne odpovede aj od mnohých ´nebežcov´s tým, že to predsa len skúsia pri takejto príležitosti, čo nás veľmi teší.“

Aby si mohli bežci vylepšiť minuloročné časy a odísť z Bratislavy s novým „osobákom“ na konte, pripravili pre nich organizátori vodičov na všetky disciplíny od 10 km až po kráľovský nedeľný maratón.

„Pomoc skúsených bežeckých vodičov je neoddeliteľná súčasť ČSOB Bratislava Marathon už niekoľko rokov. V roku 2017 sa k už klasickým a osvedčeným vodičom na maratón a polmaratón pripájajú aj vodiči na sobotňajších 10 km. Veríme, že mnohým z bežcov pomôžu rovnako ako na jesennom Telekom Night Run-e či dm ženskom behu. Mená vodičov aj časy, na ktoré sa pobeží, predstavíme postupne,“ informoval Marcel Matanin, športový riaditeľ podujatia.

Príprava na rok 2017 je teda plná zaujímavostí a prvý aprílový víkend by sa mal každý, kto má rád šport, zúčastniť na bežeckom sviatku ČSOB Bratislava Marathon či už ako bežec, alebo aspoň pomôcť povzbudzovaním kamarátom k lepším výkonom v úlohe diváka. Stále platí, že najvýhodnejšie štartovné na podujatie je pri prihlásení sa a zaplatení štartového poplatku do 31.12.2016.