V Karpatoch súťažilo viac ako 300 milovníkov triatlonu

Vodná priehrada pri Lozorne privítala 17. a 18. júna účastníkov 2. ročníka Karpatského triatlonu, ktorý bol druhým podujatím seriálu Triatlon Tour 2017.

Podujatie sa uskutočnilo súčasne s veľkým poľovníckym majálesom, takže diváci si prišli na svoje aj zo spoločenskej stránky.

Športový víkend otvoril detský triatlon. Deti si v sobotu v rôznych vekových kategóriách – od kategórie „nádeje B“ (rok narodenia 2008 a mladší), „nádeje A“ (10 a 11-roční), mladších žiakov (12 a 13-roční) ž po starších žiakov (14 a 15-roční) – vyskúšali na vlastnej koži  krásu a zároveň náročnosť tohto športu.

„Je skvelé, že sa nám podarilo prilákať viac ako 50 malých triatlonistov, ktorí si podujatie vyslovene užívali. Rodičia im fandili, takže sa podarilo, čo je náš cieľ – nielen organizovať podujatia pre dospelých, ale viesť k športu celé rodiny a najmä deti. Tie sú naša budúcnosť a je nádherne vidieť radosť v ich očiach, keď vbiehajú do cieľa, v ktorom ich čakala krásna medaila,“  povedal riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

Po skončení detských súťaží n nasledovalo vyhlasovanie víťazov a po ňom inštruktáž o pravidlách a pokynoch k hlavným pretekom. Tie sa konali na druhý deň a o 10.05 h vhupli do vody spoločne triatlonisti na dlhej trati s tými, ktorí si vybrali menšie objemy a s juniormi.

V ženskej kategórii na kratších tratiach (600 m plávanie, 20 km cyklistika, 6 km beh) zvíťazila v absolútnom poradí Martina Šebová z 3nNT Bratislava pred Dominikou Tomašovičovou z Prestigio Realiz Teamu a Ľubicou Pálikovou z Bratislavy. U mužov vyhral krátky triatlon Oliver Dodok z Prestigio Realiz Teamu, ktorý do cieľa dobehol pred Michalom Bučekom (behame.sk) a Danielom Hettychom z Prestigio Realiz Teamu.

víťaz František Kubínek

Dlhé trate (1200 m plávanie, 60 km bicykel, 12 km beh) ovládla v kategórii žien Kristína Néč-Lapinová z tímu ŠK Trian Banská Bystrica/Rocktechnik pred Danou Ignačákovou z Prestigio Realiz Teamu a Dankou Molnárovou. Medzi mužmi zvíťazil František Kubínek, pred Pavlom Šimkom (obaja Prestigio Realiz Team) a Tomášom Kubekom z tímu TRIAX.

V krásnom prostredí Malých Karpát sa konali aj triatlonové preteky štafiet, v ktorých zvíťazil Cykloklub Senec pred tímami „Až sa znova narodím“ a Kumato.

Pavol Šimko

„Karpatský triatlon ako kvalitná príprava pred Klagenfurtom? Nie je nič lepšie. Opäť skvelá organizácia a nezabudnuteľne kopčeky na „biku“, ktoré som si aj tento rok dosýta užil a myslím si, že ešte viac ako minulý rok. Nie je mi asi súdené ísť lepšie v plaveckej časti, i keď tréningové časy a objemy sú neporovnateľné s minuloročnými. Azda sa to už čo najskôr prejaví. Beh mi tento rok nevyšiel dobre, ale a výrazné celkové zlepšenie sa oproti minulému roku veľmi poteší. Určite môžete so mnou rátať aj na budúci rok. Gratulujem všetkým, ktorí tieto náročné preteky dokončili. Som veľmi rad, že som tu mohol byt,“  povedal prvý slovenský olympionik v triatlone Pavel Šimko, ktorý na Karpatskom triatlone obsadil na dlhej trati druhé miesto.

Filip Šebo

„Tak ako aj minulý rok, aj teraz splnil tieto preteky najprísnejšie kritériá. Myslím si, že tento triatlon patrí medzi najkrajšie široko-ďaleko. Ja osobne som si ho užil na sto percent, zažil som defektovú premiéru, ktorú som zobral športovo, a aj keď tentokrát s menším, ale o to emotívnejším úsmevom som prešiel cieľom. Gratulujem víťazom a ďakujem organizátorom za pekný deň. Teším sa na ďalší ročník!“  – vyhlásil bývalý futbalový reprezentant Filip Šebo.

Nový seriál Triatlon Tour 2017 má za sebou dva diely - Super šprint FTVŠ a Karpatský triatlon. Uzavrie ju tretí diel 27. augusta Triatlon Domaša na východe Slovenska, kde sa bude súťažiť na tratiach 750 m (plávanie), 20 km (cyklistika) a 5 km (beh). Viac informácii o Triatlon Tour 2017 a aj možnosť zaregistrovať sa na Triatlon Domaša nájdete na stránke www.karpatskytriatlon.sk.

„Veľmi sa tešíme zo skvelej účasti a z toho, že 2. ročník Karpatského triatlonu dopadol podľa našich očakávaní. Veríme, že si účastníci užili skvelú atmosféru spojenú s krásnym prostredím. Oproti minulému roku sme zatraktívnili cyklistickú trať a tak si triatlonisti mohli užiť aj prejazd cez krásne vinice Malých Karpát. Gratulujeme všetkým víťazom a už teraz sa na nich tešíme na tretej časti Triatlon Tour 2017, ktorá sa uskutoční 27. augusta na Domaši. Veľká vďaka patrí aj partnerom na čele s generálnym, ktorým je národná lotériová spoločnosť TIPOS. Tiež by sme chceli poďakovať za podporu Bratislavskému samosprávnemu kraju,“  uzavrel Jozef Pukalovič.

Generálnym partnerom podujatia bola spoločnosť TIPOS, akcia sa konalo pod záštitou župana  Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a s podporou obce Lozorno.

Zdroj: Be Cool, s. r. o.