V Blažiciach vietor zmaril prekonanie rekordu

44.ročník behu Olšavskou dolinou v Blažiciach sa celkom krásne vydaril. Na trať dlhú 16 km sa postavilo 376 bežcov a bežkýň čo je nový účastnícky rekord.

V bežeckom pelotóne sme videli bežcov z rôznych kútov sveta a to z Kene,Poľska,Ukrajiny,Maďarska,Francúzka,Sýrie a samozrejme najpočetnejšiu skupinu tvorili Slováci.
Už od štartu bolo jasné,že o kvalitný výkon sa bude snažiť doterajší traťový rekordér/2017/ Keňan Kipkor Bivot keď u nik nestačil a ešte na 10 km to vyzeralo na traťový rekord.Lenže silný protivietor spôsobil spomalenie tempa a celý uzimený dobehol do cieľa časom (47:38 min) a za svojím rekordom zaostal o 34 sek. Bol dosť smutný,ale sľúbil,že sa o rok opäť vráti a pokúsi za priaznivejšieho počasia rekord stlačiť pod 47 min. Druhý dobehol Ukrajinec Oleksander Matvijčuk v drese JM Demolex Bardejov a tretie miesto  si vybojoval Ukrajinec Sergij Rasčupkin z Mukačeva.
Štvrtú priečku obsadil najlepší zo Slovákov 22- ročný Ludvig Herich z Medzeva ( 55:11 min) ktorý bol veľmi spokojný so svojím výkonom v tak silnej zahraničnej konkurencii a ,že bol najlepším Slovákom to ho najviac prekvapilo a potešilo.

Medzi ženami zvíťazila Maďarka Vera Gulyásová Benedek Team  (59:40 min), ktorá obhájila víťazstvo z minulého roku 2018.Druhá dobehla Poľka Katarzyna Albrychtová a tretie miesto patrí Ukrajinke Oksane YurčukovejŠtvrtá a najlepšia zo slovenských bežkýň Vranovčanka Mahuliena Krištanová dobehla v čase 1:08:19.

Na trati si veľmi pochvaľovala spoluprácu s mladými mužmi ktorí sa jej snažili prekonať silný protivietor.

Spokojnosť vyjadril aj starosta obce Blažice Juraj Gmitro a hlavný strojca celého podujatia keď povedal: Sme veľmi radí,že každý rok k nám do Blažíc prichádzajú mnohí a mnohí bežci zo všetkých kútov Európy. Je to záväzok,ale aj dobrý pocit z dobre vykonanej práce. Vždy sa snažíme niečim vylepšiť náš beh a tohto roku sa niesol v znamení „ZELENÝ“ tzv. Green Run Blažice – všetky veci, ktoré používame k jedlám aj tašky bežcom sú recyklovateľné.
Prekonal sa účastnícky rekord a sme radí,že do Blažíc sa bežci tešia a úsmev na tvárach prezrádzal,že aj tohto roku odchádzali spokojní.
Peter Buc Košice
[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Slider_Widget“][/siteorigin_widget]