Obleč si fialové tričko a bež pre seba a onkologicky choré deti

Bátor-Tábor-TITLE

Každý bežecký fanatik vie, aký je to pocit zabehnúť svoj stanovený čas, dobehnúť do cieľa pretekov alebo si len tak vyvetrať hlavu a dať si poriadne do tela. Mnohokrát sa človek necíti dobre, je unavený po práci, v strese a beh mu prináša možnosť od všetkého sa vzdialiť. Na konci je to naozaj skvelý pocit, ktorý pochopí len ten, kto behá. Čo tak pridať svojmu behu ešte väčší zmysel?

Nadácia Bátor Tábor Slovakia realizuje projekt „Tím Odvahy“, ktorí tvoria amatérski aj profesionálni bežci, zúčastňujúci sa rôznych behov, všetkých bežeckých kategórií. Snažia sa upútať pozornosť dobrých ľudí vo svojom okolí a vyzvať ich k finančnej podpore programov zážitkovej terapie pre slovenské onkologicky choré deti.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Pridajte sa!

Aj vy sa môžete pridať k Tímu Odvahy, najbližšie na ČSOB maratóne v Bratislave (6.-7.4.2019), Národnom behu Devín – Bratislava (14.04.2019) alebo Moon Run Bratislava (16.06.2019). Prihláška TU.

„Kedysi dávno, na hodinách telocviku pri obiehaní nenávidených koliečok, som sa nemohol dočkať zákruty, až zmiznem z dohľadu učiteľa. Vždy som sa hneď zastavil a začal si masírovať bok. Vtedy som netušil, že niekedy v budúcnosti budem svojim behom zbierať dary a vďaka behu prežívať najkrajšie týždne svojho života. Je to dar od života, od detí z Bátor Tábora!“ Peter, bežec Tímu Odvahy.

Prvý Tím odvahy vznikol v Maďarsku v roku 2010, v Prahe v roku 2013 a na Slovensku v roku 2015. Dodnes bežalo vo farbách „Tímu odvahy“ viac ako 2000 účastníkov v štafetách alebo ako jednotlivci na maratónoch a polmaratónoch v Budapešti, Prahe a Varšave, Košiciach a Bratislave.

Ako to funguje?

Bežec Tímu odvahy počas tréningov pred behom v kruhu svojich známych, priateľov a kolegov symbolicky predáva svoje kilometre, ktoré sa chystá zabehnúť na preteku. Inými slovami zbiera finančné dary, ktoré sú využité na zabezpečenie táborov a programov zážitkovej terapie Nadácie Bátor Tábor, určených slovenským deťom trpiacim nádorovým ochorením.

Zbieranie darov je zodpovedná činnosť. A práve preto športovcom Tímu Odvahy vo všetkom pomáha Nadácia Bátor Tábor. Ten, kto chce byť v Tíme Odvahy sa najskôr sám zaregistruje u organizátora behu a potom na stránke Tímu Odvahy. Prostredníctvom vlastného profilu na stránke môže bežec informovať o príprave, svojich cieľoch a komunikovať s darcami.

Nadácia Bátor Tábor, poskytuje život meniace zážitky, silu a prostriedky žiť a zotavovať vážne choré deti a ich rodiny. Všetko toto zdarma. Slovenské onkologicky choré deti sa dostávajú mimo svojich komfortných zón formou zažitia jedinečných zážitkov. V týchto výnimočných táboroch, deti aj za pomoci dobrovoľníkov, tzv. cimborov, zabúdajú na svoju chorobu a stávajú sa znova deťmi. Deti majú možnosť po týždňoch strávených v nemocnici opäť zažiť bezstarostné detstvo a zážitky, ktoré zmenia ich život. Cieľom je, aby v sebe deti objavili svoje vlastné možnosti (a nie obmedzenia), aby vzrástlo ich sebavedomie a sebahodnotenie.

Zážitkovú terapiu prináša nadácia aj pre deti, ktoré sa tábora nemôžu zúčastniť kvôli vážnemu zdravotnému stavu. V rámci GO! programu pravidelne navštevujeme deti na Klinike detskej hematológie a onkológie NÚDCH v Bratislave, a prostredníctvom hier, rozhovorov a kreatívnych aktivít, sa im snažíme priblížiť táborové aktivity a zážitkovú terapiu.

Ak Vás ktorýkoľvek beh na našej stránke zaujal, môžete sa aj Vy pridať do Tímu Odvahy a posunúť a rozšíriť tak zmysel svojho behu o krásnu vec.

Tešíme sa na Vás.

Komentáre 2

 1. Katarína Páleníková

  Dobrý deň, chcem sa opýtať ako to vlastne funguje? Ne porozumel som tomu.

  Ďakujem s pozdravom Katarína Páleníková

  1. Pekný deň, viac info Vám určite rada poskytne p. Vladimíra Masaryková
   v.masarykova@batortabor.sk

   Podrobnejšie informácie:
   http://www.batortabor.sk
   http://www.facebook.com/Bator.Tabor.Slovakia
   http://www.timodvahy.sk