Už máte druhý tohtoročný Running prečítaný?

Running 2-2024

Poznáte to. Celé mesiace doslova žijete prípravou na preteky, potom je za hodinu (alebo štyri) po nich a vo vás odrazu ostane divné prázdno. Premkne vás nevysvetliteľný smútok a život akoby prestal mať zmysel

Ukazuje sa, že depresia po pretekoch nie je nič nezvyčajné, práve naopak, ide o celkom bežnú súčasť života bežca. Len sa o nej až tak nehovorí. Predsa sa na Instagrame nebudete sťažovať, keď iní sa tam chodia chváliť. To je však chyba a chceme vás posmeliť, aby ste sa o svojich psychických problémoch zhovárali s blízkymi, ale pokojne aj so psychológom, ak máte pocit, že ich nezvládnete bez odbornej pomoci. Nie je to žiadna hanba.

Okrem toho, ako zabojovať s depkou po pretekoch, sa v tomto čísle Runningu dočítate aj to, ako si posilniť telo za pár minút denne, naučíte sa, ako si stanovovať bežecké ciele, prečítate si inšpiratívny rozhovor s prekladateľom bestsellerov, svetobežníkom a mnohonásobným maratónskym bežcom Jozefom Zelizňákom, pripravíte sa na štyri maratóny, desiatku aj preteky na päť kilometrov, s bežcom Petrom Cagáňom spoznáte jednotlivé bežecké tréningy, prečítate si testy od bežca Richarda Chrappu, necháte si poradiť od expertov z Fyzio Klinik, a to ani zďaleka nie je všetko.

Tip redakcie

A ak už nechcete žiadne vydanie magazínu Running zmeškať odporúčame vám kúpiť si predplatné. Okrem toho, že s ním ušetríte a časopis získate vždy až do schránky, dostanete od nás aj darček zadarmo! K ročnému predplatnému len za 14,90 € teraz získate aj vitamínový balíček Verdeline v hodnote 23,10 €, ktorý obsahuje: probiotiká, zinok a vitamín D3.


Objednávajte tu: www.sportmedia.sk/predplatne/running