Unikátny bežecký Workshop a Konferencia Born TO MUV s americkým „bežiacim doktorom” prvýkrát na Slovensku!

Už v septembri privítame na Slovensku po prvýkrát renomovaného amerického profesora medicíny, maratónca s vynikajúcimi výsledkami (za posledných 30 rokov zabehol vyše 100 maratónov – všetky s časom pod 3 hodiny), trénera leteckých jednotiek americkej armády – Dr. Marka Cucuzzellu, nazývaný aj ako „bežiaci doktor”, ktorý je hlavným prednášajúcim na bežeckom Workshope a Konferencii Born TO MUV. Event je určený širokej bežeckej verejnosti, rovnako ako aj profesionálom a odborníkom, ktorí sa pohybujú v športovej oblasti.

Počas 13. – 15. septembra 2019 sa v banskobystrickom centre Ultimuv na Hurbanovej ulici 14/A uskutoční nultý ročník jedinečného bežeckého eventu Born To MUV, ktorý je s ohľadom na účasť a skladbu tém prvý svojho druhu na Slovensku. Cieľom eventu je priniesť tie najnovšie a aktuálne poznatky z oblasti behu v dvoch rovinách – prostredníctvom praktického 2-dňového Workshopu a 1-dňovej odbornej Konferencie, ktoré sa konajú pod jednotnou hlavičkou Born TO MUV.

Bežecké témy, ktoré rozšíria obzor aj odbornosť

Témy sú zostavené tak, aby svojím obsahom komplexne pokryli tému behu a poskytli nielen teoretické poznatky, ale pretavili ich aj do praktickej roviny. Na evente preto bude možné vypočuť si prednášku od Dr. Marka Cucuzzellu o antropológii behu a proces, akým sa ľudský organizmus vyvíjal a prispôsoboval behu. Časť jeho prednášok budú tvoriť témy ako biomechanika behu, úloha intenzity, koordinácie a maximalizovanie výkonu v behu.

Ani témy výživy nezostane bokom – poslucháči sa dozvedia exaktné skúsenosti s nízkosacharidovou (low-carb) stravou a jej úlohou v bežeckých výkonoch. Medzi prednášajúcimi bude aj známy športový fyziológ, motivátor a autor Doc. RNDr. Viktor Bielik, PhD., ktorý má za sebou bohatú prax na klinike športovej medicíny a bude sa venovať bežeckej technike, efektivite tréningov a téme regenerácie.

Diagnostika a diagnostické metódy sa stávajú dostupnejšie aj pre rekreačných bežcov a často ich využívajú pri odhaľovaní svojich nedostatkov, prípadne identifikácii iných problémov. Odborníci MUDr. Peter Sečník a jeho syn MUDr.Peter Sečník ml. sa budú venovať Možnostiam laboratórnej diagnostiky a monitoringu pri športovej záťaži. Dostupný bude aj podologický pás a praktické ukážky, ktoré poukážu na to, ako je bežecká technika dôležitá pri maximalizovaní výkonov.

Praktickú časť Workshopu doplní najlepší slovenský spartan, bežec na lyžiach, tréner a pedagóg Mgr. Peter Žiška, PhD. Poslucháčom priblíži, ako sa stať vytrvalostným bežcom, venovať sa bude aj metóde rozvoja vytrvalostných schopností, hypoxickej príprave, regenerácii a strave pri vytrvalostnom výkone.

Profil Dr. Marka Cucuzzelu

Dr. Mark Cucuzzella je známy predovšetkým tým, že sa viac ako tri desaťročia venuje exaktnému výskumu, vedeckým štúdiám a tréningom. Jeho cieľom je zistiť, ako bežať efektívne a bez zranení. Za posledných 30 rokov zabehol vyše 100 maratónov a ultramaratónom – všetky s časom pod 3 hodiny. Dvakrát vyhral prestížny Air Force Mara-thon, pričom svoj najlepší maratón zabehol s časom 2:24. Je autorom známeho knižného bestselleru Run For Your Life, pre letecké jednotky Spojených štátov vytvoril bežecký tréningový program a stal sa zakladateľom prvého “barefoot” obchodu v USA. Barefoot štýl vyznáva pohyb naboso prostredníctvom nízkoprofilovej (barefootovej) obuvi a predstavuje návrat k prirodzenému pohybu.

Prednášajúci

Okrem spomínaného Dr. Mark Cucuzzelu, ktorý sa viac ako 30 rokov pohybuje vo svete behu vystúpia slovenskí odborníci z rôznych oblastí. Najlepší slovenský spartan Mgr. Peter Žiška, PhD., lektor z oblasti zdravej výživy a diagnostiky trénovanosti Doc. RNDr. Viktor Bielik, PhD., lekári so špecializáciou na klinickú biochémiu MUDr. Peter Sečník a MUDr. Peter Sečník ml.


Web eventu | FB event | Organizátor