UCM organizuje ďalší ročník nočného behu Trnavou. Univerzita ním tentokrát podporí Slovenský zväz telesne postihnutých

UCM Night Run

Benefičný beh UCM Night Run organizovaný v spolupráci s mestom Trnava a generálnym partnerom Cukrovar sa uskutoční už 23. apríla o 20:00 na Trojičnom námestí

Trasa UCM Night Runu kombinujúceho šport, kultúru a benefičný rozmer povedie popri významných pamiatkach Trnavy. Bežcom tak poskytne úžasné výhľady, ktoré doplnia jedinenčnú historickú atmosféru “Malého Ríma”.

„Naším cieľom je rozhýbať Trnavu, naučiť sa spoločne prekonávať prekážky, informovať verejnosť o benefitoch športu na duševné zdravie, ale aj posilniť športové aktivity našej Alma mater,” vysvetľujú študentky a študenti z Kabinetu eventov FMK UCM. Podľa ich slov im organizovanie podobných celomestských podujatí umožňuje získať cenné skúsenosti a rozvíjať sa nielen v akademickom prostredí, ale aj v praktických oblastiach svojho odboru.

Aktuálny ročník podujatia nesie aj benefičný charakter. Priamo na podujatí bude prebiehať zbierka, ktorá bude spolu so štartovným venovaná Slovenskému zväzu telesne postihnutých. Ten združuje občanov s telesným postihnutím, rodičov telesne postihnutých detí a rodinných príslušníkov telesne postihnutých občanov bez akýchkoľvek rozdielov. 

Generálnym partnerom podujatia je CUKROVAR – developerský projekt určený pre ľudí, ktorí vedia oceniť solídnu architektúru, kvalitný urbanizmus a lokalitu nielen v priamom dotyku s historickým centrom, ale aj v susedstve magického parku Pri kalvárii. Cieľom projektu je vytvoriť kompaktnú mestskú štvrť s kvalitným bývaním, výbornou infraštruktúrou, širokou ponukou služieb a kultúrneho vyžitia.

Účastníci si pred samotným behom budú môcť vypočuť niekoľko moderovaných diskusií. Prvá s investorom projektu CUKROVAR Mgr. Karolom Šebom MBA rozoberie tému komunity a športu, v druhej budú diskutovať predsedníčka Slovenského zväzu telesne postihnutých Ing. Monika Vrábľová a Denis Kučera. Behu zo zdravotného hľadiska sa bude v poslednej večernej diskusii venovať fyzioterapeut a absolvent UCM Mgr. Ondrej Machovič.

Organizátori ubezpečujú, že trať s dĺžkou 5 kilometrov je vhodná pre všetkých bežcov bez ohľadu na úroveň ich kondície či skúseností. Trasa sa začína a končí na Trojičnom námestí. Základné štartovné pre pretekárov v predregistrácii je 10 €, pre študentov 5 €. Bežci zaregistrovaní až na mieste podujatia zaplatia jednotnú cenu 13 €.


Záujemcovia sa môžu so zvýhodnenou cenou registrovať  TU


Časový harmonogram

16:00 – 19:15 – Registrácia súťažiacich
17:30 – 18:00 – Diskusia o projekte Cukrovar na tému komunita a šport
18:00 – 18:30 – Diskusia so zástupcami Slovenského zväzu telesne postihnutých
18:30 – 19:00 – Diskusia s fyzioterapeutom Fakulty zdravotníckych vied UCM Ondrejom Machovičom
19:30 – rozcvička s CrossFit Trnava
20:00 – Začiatok behu


Počet kategórií, ale aj všetky ostatné informácie môžu bežci a verejnosť nájsť na Facebooku alebo Instagrame podujatia. Meranie času bude pre bežcov sprostredkovávať CrossFit Trnava.
Hospitality Group sa s potešením pripojí k podujatiu UCM Night Run ako hlavný poskytovateľ  nápojov.