Triatlonovú sezónu v Bratislave už po druhýkrát otvorí – FTVŠ SUPER ŠPRINT 2018

Triatlon

Na nábreží Dunaja, na promenáde, a v areáli FTVŠ UK, už túto sobotu a nedeľu 28. a 29. apríla 2018.

Realizačne toto podujatie, ktoré bude súčasťou Česko-slovenského pohára najvyššej kategórie, zastrešuje agentúra BE COOL v spolupráci s Prestigio Realiz teamom. Generálnym partnerom podujatia je TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s.

Super organizačná prípava

2. ročník FTVŠ SUPER ŠPRINT 2018 sa uskutoční formou sobotňajších rozjázd a nedeľňajšieho finále. Organizátori pripravili trate pre všetky vekové kategórie, pričom hlavné kategórie absolvujú preteky na objemoch 0,175 km (plávanie v bazéne FTVŠ) – 5 km (cyklistika na nábrežnej promenáde a cez lávku Mosta Lafranconi) - 1,5 km (beh na promenáde).

Triatlonový pohár

Preteky sú súčasne zaradené aj do Českého triatlonového pohára, takže koncom apríla v Bratislave organizátori očakávajú veľmi kvalitnú medzinárodnú účasť. Lákadlom sú aj finančné odmeny vo výške 2.990 eur, ktoré by mohli prilákať okolo 400 športovcov, nielen slovenských a českých, ale aj triatlonistov z ďalších krajín.
Fanúšikovia triatlonu sa môžu tešiť na kompletnú juniorskú a seniorskú česko-slovenskú špičku na čele s olympionikom a minuloročným víťazom Janom Čelustkom. Medzi ženami bude určite najväčším ťahákom Romana Gajdošová, vynikajúca slovenská reprezentantka, ktorá sa minulý rok umiestnila v Top 10 na svetovom pohári. Preteky sú určené nie len pre vrcholových atlétov, ale predovšetkým pre hobby pretekárov, triatlonových nováčikov a všetkých, ktorí by si chceli vyskúšať tento jedinečný formát triatlonových pretekov.
V sobotu dopoludnia začína podujatie eliminačnými súbojmi všetkých vekových kategórií od 6 rokov.

Pozvánka Triatlon 2018

Zábava aj pre rodiny s detmi

Program vyvrcholí v nedeľu, finálnymi súbojmi tých najlepších.
Na podujatí sú vítané rodiny s deťmi, ktoré tu môžu prežiť vzrušujúci športový deň v priateľskej atmosfére s množstvom zábavy a napínavých triatlonových súbojov.
FTVŠ SUPER ŠPRINT odštartuje trilógiu podujatí po celom Slovensku. Druhý diel s názvom KARPATSKÝ TRIATLON sa uskutoční v Lozorne 23.6.-24.6.2018. V auguste sériu triatlonov ukončí DOMAŠA TRIATLON, ktorý prebehne 27.8.-28.8.2018.