Trasa Behu okolo Slovnaftu povedie tento rok aj cez rafinériu

Najstarší firemný beh na Slovensku oslávi v sobotu 25. mája už svoje päťdesiate deviate narodeniny. Beh okolo Slovnaftu je určený nielen pre zamestnancov spoločnosti, ale aj pre deti, mládež a širokú verejnosť.

Teší nás, že i tento rok môžeme pozvať bežcov na Beh okolo Slovnaftu. Novinkou tohto ročníka je, že sme po 58. rokoch sprístupnili bežcom samotnú nevýrobnú časť areálu rafinérie Slovnaft a budú mať tak unikátnu možnosť pozrieť sa priamo ku nám,“ povedal riaditeľ Podnikovej a marketingovej komunikácie Slovnaftu Anton Molnár.

Dospelých čaká desať a päť kilometrová trasa s väčšinovým rovinatým profilom. Účastníci pobežia po hrádzi, lesnej a asfaltovej ceste. Približne dvojkilometrová trasa povedie aj cez areál Slovnaftu s veľkolepým dobehom v industriálnej Refinery Gallery. Detské behy sa uskutočnia v športovom areáli Vlčie hrdlo. Podľa veku budú absolvovať 300, 600 alebo 800-metrové trate. Pre deti je pripravený aj sprievodný zábavný program.

Prihlásiť sa dá priamo cez webovú stránku www.behokoloslovnaftu.sk alebo predpredaj.sk. Deti a zamestnanci Slovnaftu štartujú zadarmo. Štartovné dospelých bežcov z externého prostredia spoločnosti sa odvíja od dátumu platby. Do 19. mája 2019 je poplatok za štart v hodnote 10 €, následne 12 €.

Prví traja víťazi jednotlivých behov v kategóriách dospelých získajú trofej a vecné ceny. Trofeje a vecné ceny čakajú aj najrýchlejších zamestnancov spoločnosti Slovnaft. Všetci účastníci, ktorí sa registrujú vopred, sa môžu tešiť na štartové číslo so svojím menom. Nebude chýbať občerstvenie v cieli a na trati (10km), či voda a ovocný bufet v cieľovom zázemí. SMS s výsledným časom príde každému bežcovi, ktorý pri on-line prihlásení zadá číslo svojho mobilného telefónu. V cieli na všetkých bude čakať zaslúžená medaila.

Riaditeľ BE COOL, s.r.o Jozef Pukalovič hovorí: „Sme veľmi radi, že môžeme byť organizátorom tohto podujatia. Stať sa súčasťou takejto úžasnej 59ročnej tradície je pre nás veľká česť a veríme, že týmto ročníkom začneme písať už spoločnú históriu. Prebehnúť areálom spoločnosti Slovnaft je veľkou motiváciou nielen pre bežcov, ale aj pre náš tím. Sme radi, že sa podarilo sprístupniť viac ako dvojkilometrový úsek rafinérie.“