Svetelnú šou nahradí burácanie dídžejov popri celej trati

Do štartu 9. ročníka populárneho bratislavského nočného behu – Telekom Night Run ostáva už len necelý mesiac a ponesie sa v znamení symboliky deviatok – deviaty ročník sa pobeží 9. 9.

„Spoločne s generálnym partnerom podujatia sme sa snažili pripraviť opäť niečo nové, výnimočné. Kým 8. ročník Telekom Night Run sa niesol v znamení svetelných efektov, deviaty bude predovšetkým v znamení hudby,“ prezradil riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

Hudba bude v tomto roku najväčšie spestrenie podujatia. Na tisíce bežcov čakajú hudobné „stejdže“ s diskdžokejmi na trati, pričom  najväčšia „pecka“ by malo byť vystúpenie DJ Milana Lieskovského, ktorý bude mať svoj samostatný „stejdž“ priamo pri štartovej bráne v Eurovea.

Organizátori podujatia mysleli opäť aj na tých, ktorí už dnes vedia, že „desiatku“ bežecky ešte nezvládnu. Preto okrem tradičnej 10-kilometrovej trate pripravili znova štafetovú súťaž dvojíc na 2 x 5 km. Práve táto tímová súťaž sa minulý rok stretla s veľkým ohlasom. Organizátori z Be Cool predpokladajú, že tento rok sa prihlási viac ako 200 dvojčlenných tímov. Momentálne počet prihlásených na obe disciplíny prekročil hranicu 2000 bežcov, čo predstavuje navlas rovnaké číslo ako v rovnakom čase pred rokom. 

„Podujatie sa môže okrem iného pochváliť  aj novým dizajnom, ktorý ešte silnejšie spája Telekom a  nočný beh ulicami mesta. Bežci sa môžu tešiť na novú štartovú bránu, pod ktorou ich po dobehu do cieľa čaká atraktívna medaila v novej grafike. Na sociálnych sieťach má veľmi pozitívne ohlasy, preto veríme, že na 9. ročník Telekom Night Run budú mať bežci krásne spomienky,“ povedal senior manažér korporátnej komunikácie Slovak Telekom Andrej Gargulák.

Telekom Night Run si aj v tomto roku budú môcť vyskúšať na vlastnej koži aj deti. Čaká ich totiž tradičný večerný detský beh Rexík, na ktorom sa minulý rok zúčastnilo takmer 700 detí. V predvečer „dospeláckeho“ bratislavského nočného behu, 8. septembra od 19.00 h, si deti rôznych vekových kategórií postupne odbehnú 300, 600 a 800 m. Organizátori stavili na skvelú účasť na ČSOB Bratislava Marathon, preto budú trate pre deti takmer totožné ako boli počas Tipos detských behov na bratislavskom maratóne v apríli 2017.  

„Za každé dieťa venujeme 1 € na podporu detí, ktoré šancu bežať nemajú. Celá získaná suma poputuje na podporu hendikepovaných detí zo sociálne slabých rodín z charitatívneho projektu Srdce pre deti denníka Nový čas. Ďakujeme, že pomôžete,“ vyslovil už vopred poďakovanie všetkým detským účastníkom Peter Pukalovič.

Aj v tomto roku majú nadšenci možnosť absolvovať pravidelnú bežeckú prípravu na Telekom Night Run. Bežci sa stretávajú každý pondelok o 19.00 h na Magio Pláži s výnimkou súťažných tréningov. Počas prípravy sa môžu všetci bežci zapojiť do súťaže o  fantastické športové hodinky Garmin 4 Runner 235. Stačí, aby sa zúčastnili na štyroch vybraných súťažných tréningoch, a z každého miesta si načítali jedinečný QR kód. Ten potvrdí ich účasť na tréningu a automaticky zaradí bežca do súťaže.

Prvý súťažný tréning sa konal 24. 7. a vybiehalo sa z predajne Telekom v NC Polus. Druhý sa uskutočnil 14. 8. So štartom z predajne Telekom v NC Aupark. Ďalší štartuje 4. 9. z predajne Telekom v NC Eurovea. Ako štvrtý súťažný tréning sa počíta akýkoľvek tréning so štartom z Magio Pláže.

Zaregistrovať sa na 9. ročník Telekom Night Run môžete na http://www.bratislavamarathon.com alebo na www.predpredaj.sk

Zdroj: Be Cool, s. r. o.