Stupava Trophy 2014 opäť s rekordom

12. ročníka Stupava Trophy 2014 sa počas dvoch víkendových dní zúčastnil rekordný počet účastníkov. Zašportovalo si 1 425 ľudí zo 16 krajín.

„Cyklistika a beh nie sú nové športy, rovnako ako séria MTB maratónov. Návštevníci počas víkendu ukázali, že šport je súčasťou života Bratislavského regiónu,“ vyjadril sa počas víkendu v Stupave župan Pavol Frešo.

12. ročníka športovo-kultúrneho podujatia Stupava Trophy 2014 sa počas uplynulého víkendu zúčastnil rekordný počet účastníkov. Z prihlásených 1 489 sa nakoniec na štart postavilo 1 425 športovcov. To je presne o 319 účastníkov viac ako v roku 2013.

Bajkerov prišlo do Stupavy v sobotu 860 a bežcov pripravených na štart bolo 190. 78 účastníkov pretekalo v kombinácii týchto dvoch kategórií, teda v behu a bicyklovaní po lese. Organizátori nezabudli ani na tých najmladších účastníkov. Pre deti boli v nedeľu pripravené preteky Junior Trophy, kde štartovalo 153 detí a Detský cyklomaratónik, kde 700 metrovú dráhu zvládlo na bicykloch 222 detí.

Okrem horskej cyklistiky a behu a bola tento rok pre účastníkov pripravená aj novinka, 17 kilometrová trasa pre jednokolky. Najrýchlejším jednokolkárom bol Milan Švider, ktorý túto trasu prešiel za hodinu a 19 minút.

Organizátorom podujatia bolo Občianske Združenie Maratón. Akcia sa konala pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.