Sprievodca maratónmi a polmaratónmi v Európe

Maratóny-TITULKA

Popularita behania neustále rastie a mnohí ľudia sa snažia neustále posúvať hranice svojich možností napríklad aj účasťou na polmaratóne či maratóne.

Ak aj Vy máte zdolanie niektorého z týchto závodov na zozname predsavzatí, máte šťastie. Európa je totiž fantastickým kontinentom priam stvoreným na behanie! Od malebných dediniek na Kréte a pretekov v niektorých z najkrajších hlavných miest, až po behy severskou divočinou, každý si tu môže nájsť pretek presne podľa svojho gusta. Online porovnávací portál ShopAlike preto pre Vás pripravil zoznam 40 zaujímavých európskych maratónov a polmaratónov.

Polmaratóny – ceny registrácie a najlepšie časy

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Maratóny – ceny registrácie a najlepšie časy

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Registrácia – treba vedieť, ako na to 

Registrácia na bežecký závod častokrát nie je taká jednoduchá, ako by sa mohlo zdať. Pre účasť na skutočne najväčších pretekoch sa musíte zapojiť do lotérie. Iba vylosovaní bežci dostanú miesto na štartovacej čiare. Mnohé preteky tiež zvyšujú cenu registrácie s ubúdajúcim časom a stúpajúcim počtom účastníkov. Ak teda túžite po účasti na niektorom z hlavných pretekov, mali by ste registráciu riešiť aspoň rok dopredu. Pre ľahšie porovnanie nájdete najvyššie registračné ceny jednotlivých behov v infografike. 

Aké dáta nájdete v infografike? 

Všetky údaje v pochádzajú z oficiálnych stránok pretekov a zo zdrojov menovaných v infografike. Všetky ceny boli prevedené z pôvodnej meny a môžu sa odlišovať na základe aktuálneho konverzného kurzu. Niektoré preteky sa nekonajú každý rok v ten istý deň, a preto v infografike nájdete údaj o tom, v ktorom mesiaci sa bude konať najbližší beh. Ak tento termín ešte nie je známy, nájdete tu údaje z minulých rokov. 

Viac informácií a zaujímavostí o maratónoch nájdete na stránke projektu.

Komentáre 1

  1. Tak presne takéto informácie som potrebovala kde sa konajú polmaratóny vo svete a tiež maratóny, nakoľko už mám od 12.5.2018 odbehnutý môj PRVÝ MARATÓN aj ULTRAMARATÓN na akcii „Self-Transcendence 6/12h a 100km“ – odbehla som si na 6 hodinovke 43.4940 km. Rada by som sa k niekomu kto sa niektorého z týchto behov zúčastní PRIDALA. Bližšie si „preštudujem“ ako sa treba registrovať na losovanie. Ďakujem za každé info