Športovanie v lete? Kvalitná bielizeň – a je to hračka

Astratex bielizeň

So zvyšujúcou sa teplotou sa človeku chce oveľa viac pohybovať a vydávať energiu pri športových aktivitách, pomáha správna bielizeň

Nie je sa čomu diviť. Vzduch je plný sladkých vôní, slnko hladí po tvári a človek má úsmev od ucha k uchu. Ale pretože sa človek viac potí, je nutné si zaobstarať spoľahlivé športové kúsky oblečenia.

Beh

Výhody jari a leta

Krásne počasie na prelome jari a leta je pre mnohých ako magnet. Ľudia začnú behať, cvičiť v parkoch, chodiť do práce pešo a užívať si teplejší vzduch. Navyše ešte nie je také horúco, že by sa chceli schovávať a túžiť po klimatizácii. Preto si toto obdobie náležite užite a čo najviac športujte.

Príprava je dôležitá

Šport – či už vonkajšie alebo vo vnútorných športoviskách vyžaduje kvalitné športové oblečenie. Začať by ste mali výberom športovej podprsenky. Okrem estetického hľadiska je športová podprsenka dôležitá aj zo zdravotného hľadiska.

Cvičenie

Športové podprsenky udržia vaše prsia na mieste a spoľahlivo odvedú vlhkosť od tela. Pri výbere toho správneho kúsku je dôležité vedieť, aký stupeň opory od nej vyžadujete. Na výber máte z troch možností.

Podprsenky s ľahkým stupňom opory

Pohodlné kúsky využijete pri bežnom nosení, cvičení jogy, hraní golfu alebo pri rýchlej chôdzi. Podprsenky s ľahkým stupňom opory prsia ľahko spevnia, udržia ich na mieste a nikde netlačia. Kúsky neobmedzujú v pohybe a sú skvelé aj na spanie.

Podprsenky so stredným stupňom opory

O trochu viac opory si vyžadujú športy ako je cyklistika, in-line a ľadové korčuľovanie alebo lyžovanie. Podprsenky so stredným stupňom opory prsia ľahko pritiahnu k telu a rovnomerne rozložia ich váhu.

Podprsenky so silnou oporou

Na náročné športy ako je beh, cvičenie zumby alebo tréning bojových športov by ste mali voliť podprsenky so silnou oporou. Tie obmedzia nechcený pohyb pŕs až o 70% a zabránia tak namáhaniu prsných žliaz a svalov.
Náš tip: Pokiaľ patríte k ženám s väčším poprsím, podprsenky so stredným stupňom opory by ste si mali obliecť aj na nenáročné športy.

Potíte sa? Noste prírodné a funkčné materiály!

Základom úspechu je príjemný materiál. Prvú vrstvu by mala tvoriť funkčná športová bielizeň. Popri podprsenkách je dobré investovať aj do športových nohavičiek, ktoré rovnako ako podprsenky skvele odvedú telesnú vlhkosť. Vyrába sa v krásnych farebných prevedeniach a všetkých obľúbených strihoch. Na trhu nájdete aj laserom rezané modely, ktoré vás nebudú obmedzovať v pohybe a pod športovými legínami vás nebudú nikde tlačiť.

Outfit

Aj páni si prídu na svoje

Kvalitná športová bielizeň nie je ale iba výsadou žien. Aj páni by nemali podceňovať silu funkčnej spodnej bielizne. Pánske boxerky aj slipy určené na šport majú pohodlný strih, nikde netlačia a ani neobmedzujú v pohybe. Navyše sú vyrobené z ľahkých funkčných materiálov, ktoré dobre sajú pot, odvádzajú telesnú vlhkosť a rýchlo schnú.

Nezabudnite na odpočinok

Či už si dáte do tela pri dlhej trase na bicykli alebo prechádzkou po vašich obľúbených miestach, nezabudnite na pretiahnutie a kvalitný odpočinok. Doma si pustite obľúbený film, začítajte sa do novej knižky alebo si urobte deň pre seba. Za takú námahu si odmenu rozhodne zaslúžite.
Odpočinok


Sponzorovaný článok | Ilustračné foto: Astratex.sk