Slunečná Olomouc pokořila účastnický rekord

Po roce jsme se vrátili do města běžců – Olomouce. V loňském roce byly registrace vyprodány cca týden před samotným závodem. A přesto jich letos bylo ještě o 200 více! Ve výsledkové listině můžete vidět, že závodníci byli v sobotu opravdu připraveni.

Celá série zimních závodů innogy Winter Run 2017, se blíží ke konci. Předposlední zastávka byla, již tradičně, v Olomouci, na výstavišti Flóra. Ti, co se nestihli registrovat online, přicházeli na místo i s třičtvrtěhodinovým předstihem, aby to zvládli alespoň na místě. Jelikož jak známo – olomoucké závody bývají vyprodány dlouho dopředu. Letos jsme ovšem udělali radost všem a registrovat se stihnul každý, kdo k nové registraci dorazil. Díky tomu se na start postavilo okolo osmi set běžců!

Od rána bylo ve městě krásné slunečné počasí, díky kterému roztál i sníh na trase. Pár otužilých jedinců zvolilo tenčí vrstvy a jeden z nich dokonce vyběhl v kraťasech a triku s krátkým rukávem. Okolo 11 hodiny byl areál zaplněn nedočkavými závodníky. Někteří se rozeběhli do parku, aby si vyzkoušeli, v jaké formě ten den jsou a pořádně se před startem rozehřáli. Okolo trasy již postávali diváci, kteří se snažili předzávodní atmosféru zdokumentovat svými fotoaparáty. Těsně před pravým polednem, atmosféra sílila a blížil se čas startu. Nesměl chybět ani medvěd Preventan, který fotil selfie před startem a se závodníky. Poslední rady, poslední instrukce … Tři, dva, jedna a bylo odstartováno! První běžci nasadili laťku opravdu vysoko a vyběhli svižným tempem směrem ke sbírkovým skleníkům, kousek za nimi otočili směr, proběhli kolem fontány až na konec Smetanových sadů a odsud vyrazili až do Čechových sadů. Perličkou na závěr byl most, na který museli všichni vyběhnout a následně ho seběhnout dolů. Ti, co zvolili delší trasu, ho absolvovali ve dvojnásobném množství.

Okolo třinácté minuty se blížili k cíli první běžci. Ovšem ne ti ze čtyř kilometrové trasy. V čase 14:25 přibíhal závodník s růžovým číslem, Petr Harnoš. Půl minuty po něm doběhl Milan Krejčík a v rozdílu několika desetin vteřin za ním, Václav Vandrovec. Ženy taktéž zabojovaly. Nejrychlejší byla Ema Klimentová v čase 18:17. Karolína Vinklerová si polepšila oproti loňsku o jednu pozici a postavila se tak na druhou bednu vítězů. Třetí byla Ludmila Radová z Českých Budějovic. Na osmi kilometrech se taktéž opakovala jména z předchozího roku. Po roce opět zvítězil Roman Paulík. Chvilku po něm proběhl cílem Tomáš Navrátil a třetí byl Tomáš Steiner. I jeho jméno již známe. Přestože měl lepší čas, než na Winter Runu Olomouc 2016, pohoršil si o jedno místo. Ženy závod pod 30 minut sice nezvládly, ovšem časy měly více než skvělé. Vítězka, Lucie Vikarovská, si vytvořila více než minutový náskok před Adélou Esentierovou. Třetí pak doběhla Lucie Nedomová.

Po proběhnutí posledního závodníka, bylo na programu vyhlašování vítězů, tedy prvních tří z každé kategorie. Každý z nich obdržel tašku s dárky od partnerů a krásnou medaili a vychutnal si uznalý potlesk spoluběžců a diváků. I po samotném vyhlášení následovaly poslední fotografie na pódium, jelikož vítězem byl ten den opravdu každý. Děkujeme za skvělou atmosféru a za rok zase na značkách!