ŠK Bodva Moldavská bežecká liga – 7. kolo

V sobotu dňa 20. septembra sa v Moldave nad Bodvou, konal 3. ročník bežeckých pretekov pod názvom: Moldavská desiatka. Tento pretek bol pokračovaním o boj pre najlepších bežcov a bežkyne v Moldavskej bežeckej lige 2014.

Celkovo sa na štartovaciu čiaru postavilo 42 bežcov z toho 33 mužov a 9 žien. Počasie bolo počas behu priam ideálne. Štartovalo sa v športovom areáli Aréna šport centrum, v smere okolo Židovského cintorína a po 500 m museli bežci zvládnuť prvý strmí kopec na kaplnku sv. Róchu, okolo ktorej bežci prebehli a pokračovali v smere napojenia sa na zelené turistické značenie. Celková dĺžka trasy bola 10,6 km s obrátkou na 5,3 km pri kaplnke sv. Ladislava, ktorú bežci museli obehnúť. Prevýšenie bolo cca 300 m a tak pretekári mali čo robiť a museli siahnuť na dno svojich síl. Všetci pretekári však danú trasu zvládli a dobehli do cieľa. V ženskej kategórii sa na pódiovom stupni umiestnila Zuzana Janičová a to na 3. mieste vo svojej vekovej kategórii. Krásne 1. miesto vybojovala vo svojej vekovej kategórii aj Lukrécia Bilohuščinová. Ostatní bežci z MBL taktiež podali dobré výsledky na domácej pôde a poriadne zamiešali poradie bežcov v bodovacej tabuľke.

V celkovom poradí sa bežci na Moldavskej desiatke umiestnili v nasledovnom poradí a s výslednými časmi (hod./min./sek.):

13. miesto: Dávid Somodi – 13 bodov

V poradí 8. kolo MBL sa uskutoční prvú októbrovú nedeľu, dňa 5. októbra 2014 o 9:00 hod.. Bežeckí nadšenci vedia, že táto nedeľa patrí najstaršiemu maratónu v Európe. Jedná sa o Medzinárodný Maratón Mieru v Košiciach. Tento maratón slávi tento rok svoj 90. ročník a naši bežci budú jeho súčasťou. Košický maratón už teraz hlási rekordnú účasť v počte 10 200 pretekárov a  je kapacitne naplnený. Registrácia je zastavená a prihlásenie je už nemožné. Držme našim bežcom palce, aby sa im na takom významnom podujatí darilo a boli so svojimi výkonmi spokojní. Viac informácií ohľadom behu a bežeckej súťaže nájdete na domovskej stránke klubu: www.skbodva.sk