Seriál TRIATLON TOUR 2017 vyvrcholil na Domaši

DOMASA-TRIATLON

Na východe Slovenska sa počas uplynulého víkendu uskutočnil posledný diel z triatlonovej trilógie s názvom Triatlon Tour 2017, ktorej generálnym partnerom je spoločnosť TIPOS. Po „Super šprint triatlone“ v Bratislave a strednom triatlone v Lozorne sa na východe Slovenska uskutočnili záverečné preteky triatlonovej minisérie. Domaša-Dobrá privítala športovcov v krásnom prostredí a príjemným počasím. Športovci mali ideálne podmienky na to, aby na východe Slovenska premiérovo zabojovali o tituly triatlonových šampiónov.

Organizátori podujatia pripravili počas víkendu pestrý športový program nielen pre dospelých, ale od sobotného rána patrilo podujatie najmä deťom. Do „Detskej atletiky“ a športových hier sa mohli zapojiť všetky deťúrence, ktoré cez víkend zavítali na Domašu.

Deti otvorili aj nedeľný hlavný program. Od 11.00 h sa v kategóriách nádejí, mladšieho a staršieho žiactva malí triatlonisti nebojácne popasovali s plávaním, cyklistickou a bežeckou traťou. Výsledok nebol podstatný, dôležité bolo, že svojím nadšením a nasadením očarili nielen rodičov, ale aj dospelých triatlonistov, ktorí sa už pomaly pripravovali na hlavné preteky celého podujatia.

Domaša triatlon v kategórii dospelých na tratiach 750 m (plávanie), 20 km (cyklistika) a 5 km (beh) sa začal o 13.00 h a mal veľmi solídnu divácku kulisu. Súťažilo sa priamo v priehrade Domaša a na priľahlých cestách, pričom triatlonisti sa opakovane „prehnali“ okolo priestoru štartu a cieľa, čo umožnilo divákom vidieť športovcov viackrát počas súťaže. Absolútnou víťazkou v ženskej kategórii sa stala Dana Ignačáková z Prestigio Realiz Team. Do cieľa dobehla pred Luciou LinkeschovouIvanou Gajdošovou, ktoré reprezentovali TK Košice. Medzi mužmi triumfoval v hlavnej kategórii Oliver Dodok pred Danielom Hettychom (obaja Prestigio Realiz Team), na treťom mieste skončil Daniel Kriviansky z ProBody Triathlon Team Košice. V kategórii štafiet zvíťazilo družstvo s názvom „SYPAČI“.

Na podujatí sa objavilo viacero zaujímavých osobností, napríklad posledný slovenský vytrvalec, ktorý bežal olympijský maratón (v Aténach 2004) Marcel Matanin. V kategórii 40-49-ročných skončil druhý a ôsmy v celkovom poradí: „Podujatie som si veľmi užil. Tým, že som bol na domácej pôde, išlo sa mi veľmi dobre. Súťažiť v triatlone som začal iba v tomto roku na jar a urobil som dobre. Zaberie to síce viac času ako iba behanie, ale veľmi ma to baví a je to pre mňa veľký relax. V kombinácii troch športov som našiel novú záľubu. Navyše, preteky v mojom domácom prostredí mali pre mňa špecifickú atmosféru, lebo ma popri trati povzbudzovala rodina aj množstvo známych,“ povedal po pretekoch Marcel Matanin.

Podujatie Domaša triatlon bolo ideálne aj pre tých, ktorí s triatlonom len začínajú, alebo si ho chceli iba vyskúšať a nabrať potrebnú odvahu do ďalších pretekov. Niektorí z takto motivovaných športovcov boli dokonca takí šikovní a hlavne dobe pripravení, že sa im dokonca podarilo zvíťaziť v niektorej z kategórií.

Petra Prekopová zo SHEruns skončila 1. v kategórii žien 30 až 39-ročných: „Triatlon Domaša bol pre mňa silný zážitok nielen preto, lebo bol môj prvý v živote, ale aj tým, v akom krásnom prostredí sa konal. Som veľmi príjemne prekvapená, aké nádherné a neobjavené miesta na Slovensku máme. Preteky boli pre mňa výzvou a po ich absolvovaní musím uznať, že triatlon je naozaj fyzicky náročný šport. Po tomto zážitku sa pozerám na všetkých triatlonistov s ešte väčším rešpektom ako doteraz.“

TRIATLON TOUR 2017 Domaša

Organizátori 1. ročníka Triatlon Tour 2017 sú s podujatím veľmi spokojní. „V spolupráci s Prestigio Realiz Team sa našej agentúre BE COOL podarilo pripraviť tri krásne a pritom úplne rozdielne súťaže. Veľmi sa tešíme, že sa stretli s výbornými ohlasom u pretekárov i ľudí, ktorí podujatia pripravovali a aj od divákov. Okrem Lozorna, ktoré sme pre triatlon objavili v roku 2016, sme veľmi prekvapení, ako pozitívne vnímali preteky na Domaši návštevníci a obyvatelia v tejto časti Slovenska. Aj vďaka podpore starostu obce Kvakovce sme sa presvedčili, že zaujímavé preteky sa pri dobrej podpore samosprávy dajú organizovať v rôznych kútoch Slovenska. Teší nás krásna účasť detských športovcov. Je vidieť, že tento šport má na Slovensku určite budúcnosť. Rád by som sa poďakoval všetkým, ktorí nám pri prípravách pomáhali. Veľká vďaka patrí našim partnerom na čele s generálnym, ktorým je spoločnosť TIPOS. Už teraz sa tešíme a myslíme na to, čo pripravíme pre rok 2018,“  povedal riaditeľ pretekov Jozef Pukalovič.


Oficiálne výsledky podujatia a aj ďalšie informácie nájdete TU.

Komentáre 1

  1. Velmi pekne zvadnute športove podujatie super,len nazaver dost velke fopa ked nemali ste pohare pre vitazov chlapci nadeje.Myslim,ze keby nedostali pohare dospely tym by to az tak nevadilo ty mali šeky,ale male deti sa citili ukryvdeny pre nich aj /3€pohar /ma cenu zlata.ked som sa pytal prečo nedostali pohare kazdy ma odbil niečim inym.Potom nakoniec mi jeden s timu prislubil,ze ich poslu poštou.dodnes nič žiaden kontakt.Chlapec sa stale pyta kedy mu dojde pohar?čo mam dietatu na to povedat??s pozdravom Slavo Corba