Sedemnásty ročník ILAVSKÉHO BEHU – VEĽKEJ CENY AGROMIXU 2013 v réžii Jána KRIŽÁKA a Ľubomíry MANÍKOVEJ

Rekordný počet 169 štartujúcich, z toho 74 detí a 95 dospelých sa zúčastnilo sedemnásteho ročníka ILAVSKÉHO BEHU – VEĽKEJ CENY AGROMIXU 2013, ktorý sa v tretiu májovú nedeľu uskutočnil v Ilave.

            Na trati 13 000 metrov dlhej s prevýšením 176 metrov sa jeho absolútnym víťazom už po ôsmy raz stal Ján KRIŽÁK z AŠK Grafobal Skalica v čase 45:46 min pred Jurajom IŠTVÁNIKOM z AK Spartak DUBNICA nad Váhom (48:40) a Michalom LUHOVÝM z AŠK Grafobal Skalica (48:29), v kategórii žien po piaty raz triumfovala Ľubomíra Maníková z AK Spartak Dubnica nad Váhom (53:08) pred Jitkou HUDÁKOVOU z Trenčína (58:26) a Adrianou JANÍČKOVOU z BK Lysá pod Makytou (1:01:21).

            Horskú prémiu na Kopánke získal absolútny víťaz podujatia, Ján Križák, najmladším pretekárom sa stal Jozef Hanus z Klobušíc (1997/1:02:40), tým najskôr narodeným Vincent Bašista z Demjaty (1942/59:04). Najrýchlejším domácim pretekárom bol Peter Habánek (52:19).

            Popri organizačnom šéfovi podujatia, Ľubomírovi Klobučníkovi, záverečného ceremoniálu dekorovania najlepších pretekárov sa zúčastnil primátor mesta Ilava, Ing. Štefan Daško a čestný hosť podujatia, ilavský rodák a občan mesta Ilava, reprezentačný tréner slovenských hádzanárok, Peter Sabadka. Exkluzívny rozhovor s ním pre ilavský webový portál prinášame o niečo nižšie.

Výsledkový servis:

Chlapci – 1.-5. ročník ZŠ – 800 metrov – bez použitia časomiery:

1. Sebastián Guga, AK Spartak Dubnica nad Váhom

2. Lukáš Mutala, ZŠ Košeca

3. Vladislav Milejskyi, ZŠ Dubnica nad Váhom

Dievčatá – 1.-5. ročník ZŠ – 800 metrov – bez použitia časomiery:

1. Dana Kudlíková, AK Spartak Dubnica nad Váhom

2. Mária Harceková, ZŠ Trenčín

3. Darina Milejska, ZŠ Dubnica nad Váhom

Chlapci – 6.-9. ročník ZŠ – 1 200 metrov – bez použitia časomiery:

1. Erik Bútora, Pružina

2. Filip Bugoš, AK Spartak Dubnica nad Váhom

3. Vratko Šimek, MK Rajec

Dievčatá – 6.-9. ročník ZŠ – 1 200 metrov – bez použitia časomiery:

1. Sofia Zápotočná, AK Spartak Dubnica nad Váhom

2. Zuzana Šedová, Dubnica nad Váhom

3. Zuzana Ptáčková, Ilava

Muži „A“ – hlavná kategória:

1. Juraj Ištvánik, Spartak Dubnica nad Váhom, 46:20

2. Michal Luhový, AŠK Grafobal Skalica, 48:29

3. Štefan Štefina, AK Spartak Dubnica nad Váhom 49:55

Muži „B“ – 40-49 roční:

1. Ján Križák, AŠK Grafobal Skalica, 45:46

2. Zdeno Koleda, MK Rajec, 48:40

3. Viliam Toporcer AMŠK Žiar nad Hronom, 49:03

Muži „C“ – 50-59 roční:

1. Ervín Páleník, Trenčín, 50:36

2. Jaroslav Hutyra, TJ Spartak Myjava, 51:20

3. Peter Klobučník, AK Spartak Dubnica nad Váhom, 52:23

 

Muži „D“ – nad 60 rokov:

1. Miroslav Kováč, Trenčín, 57:18

2. Stanislav Sviták. AK Žilina, 57:38

3. Peter Fašung, Prievidza, 58:49

Ženy „E“ – hlavná kategória:

1. Ľubomíra Maníková, AK Spartak Dubnica nad Váhom, 53:08

2. Adriana Janíčková, BK Lysá pod Makytou, 1:01:21

3. Veronika Kováčová, Trenčín, 1:03:32

Ženy „F“ – 35 ročné a staršie:

1. Jitka Hudáková, Trenčín, 58:26

2. Alena Kadlecová, BK Lysá pod Makytou, 1:07:07

3. Iveta Hulvátová, JK Dubnica nad Váhom, 1:09:19

 

Text: Jozef Tichý
Foto: Juraj Zermegh

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.