RUN & FUN sa vracia do ulíc Bratislavy

Už za dva mesiace sa v Bratislave opäť uskutočnia obľúbené štafetové preteky družstiev Run & Fun. Na svoj 7. ročník podujatie dostalo nového generálneho partnera. Tým sa stala skupina AXA Slovensko a Česká republika, ktorá sa rozhodla tak motivovať k pohybu nielen všetkých svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov, ale aj všetkých, ktorým sa spolu behá najlepšie.

Jozef Pukalovič, riaditeľ podujatia, to potvrdil svojimi slovami: „RUN&FUN sú jedinečné štafetové preteky trojčlenných družstiev, ktoré spájajú ľudí, rodinných príslušníkov, kolegov, či kamarátov a vytvárajú tak neopakovateľný bežecký zážitok v trojici. Sme veľmi radi, že sa nám tieto preteky podarilo prinavrátiť vďaka skupine AXA do ulíc Bratislavy.“

Pätnásteho júna si účastníci môžu vybrať, či budú štartovať o 9.00 hod. v kategórií Hobby a Ladies štafiet na 3 x 4 km alebo až popoludní o 16.00 hod. v Kráľovskej štafete na 3 x 8 km, v ktorej budú o prvenstvo bojovať zmiešané tímy. V Hobby štafetách štartujú takisto zmiešané družstvá. Organizátori nezabúdajú ani na deti. Tie budú súťažiť podľa veku buď na trati 3 x 250 metrov o 11.00 hod., alebo na vzdialenosti 3 x 600 metrov o 11:30 hod.

Všetci účastníci AXA Run & Fun vrátane detí sa môžu tešiť okrem skvelej atmosféry na parádny štartový balíček a v cieli na zaslúženú tímovú medailu.

Registrácia bola spustená presne dva mesiace pred samotnými pretekmi, 15. apríla 2019 na predpredaj.sk. Tím najdôležitejším v týchto pretekoch je naplniť slogan „one team – one dream – one spirit“. V tomto behu nejde o jednotlivca, ale o tím a spoluprácu jeho členov. Štafetový beh začína štartom prvého člena štafety, následne odovzdávkou svojmu parťákovi, symbolickým ťapnutím ruky, a v závere spoločným dobehom do cieľa všetkých troch účastníkov štafety. Radosť v cieli je potom trojnásobná.

Preteky sú práve preto atraktívne nielen pre bežecké tímy, ale aj pre divákov. Ako hovorí Jozef Pukalovič, „Podujatie má za cieľ naplniť nielen cieľ športovania, zdravého životného štýlu, prekonávanie seba samého, ale najpodstatnejšia je spolupráca. Lebo spolu dokážeme viac. Na týchto jedinečných pretekoch vládne mimoriadne družná atmosféra, keďže diváci lemujúci trať, publikum na štarte i v cieli, ako aj tímoví spolubežci povzbudzujúci svojich kolegov k tým najlepším výkonom. Aj preto sa na ňom v minulých ročníkoch zúčastnilo viac ako 500 štafetových tímov a veľké množstvo fanúšikov.“