Registrácie na lesnú sezónu 2024 sú otvorené

Behaj lesmi 2024

Registračné brány na sezónu 2024 sú otvorené pre všetkých lesných bežcov! Od 24.10. sa tak môžete registrovať na všetky preteky Behaj lesmi a aj Běhej lesy v sezóne 2024. Na čo sa teda môžeme v novej sezóne tešiť?

Po veľmi úspešnej sezóne 2023 si na tú nasledujúcu organizátori pripravili ďalšiu novú lokalitu a to Behaj lesmi Slovenský raj. V roku 2024 majú organizátori prichystané ekologické prvky, samozrejmosťou je aj charitatívny beh a podpora tým, ktorí to najviac potrebujú a ďalšie aktivity, ktorými sú už Behaj lesmi známe.

Behaj lesmi 2024 | 1

Lesné dobrodružstvo začne na konci apríla a skončí v posledný augustový deň

Pre štart sezóny je už typický historický jarný Devín, ktorým lesná svorka prebehne už 27.4. a pokochá sa tak výhľadmi z Devínskej Kobyly a na sútok Moravy a Dunaja.  11.5. čaká na pretekárov romantická zastávka – Topoľčianky. Tu si vyskúšajú, aké je to pribehnúť do cieľa cez zámocký areál a po ceste si budú vychutnávať vôňu hrozna. Jún so sebou prinesie nielen závan leta, ale aj novú lokalitu – Slovenský raj na bežcov bude čakať už 8.6. Bude to skutočný lesný zážitok, pretože práve Slovenský raj je z 90% čistý les s tými najkrajšími výhľadmi. Jún so sebou prinesie nielen závan leta, ale aj novú lokalitu – Slovenský raj na bežcov bude čakať už 8.6. Bude to skutočný lesný zážitok, pretože práve Slovenský raj je z 90% čistý les s tými najkrajšími výhľadmi. V júni ostaneme na východe a z raja sa vydáme do Tatier. Dáme si spolu majestátnu Bachledovu dolinu. Neľahké podmienky, pravý horský vzduch aj cesta na štart lanovkou. To všetko si pretekári vychutnajú už 29.6.

Behaj lesmi | 2

Druhá polovica sezóny začne v pravej slovenskej divočine. 13.7. sa môžete tešiť na Veľkú Fatru v celej svojej kráse! Z divočiny naša cesta povedie do rozprávky. Preteky si dáme pomedzi maľované rozprávkové domčeky v Čičmanoch a to už 17.8.

Poslednou zastávkou na lesnej mape sú už tradične Štiavnické vrchy. Vydáme sa po stopách ťažby striebra lemované výhľadmi na Kalváriu. 31.8. tak ukončíme sezónu 2024. Či už si skúsený pretekár, alebo bežecký nováčik, na pretekoch Behaj lesmi si určite nájdeš svoju trasu. Ako aj v minulých rokoch, Behaj lesmi prináša kratšiu cca 10-13 km trasu a dlhšiu 20-22 km trasu. Samozrejmosťou bude aj 3 – 5 km charitatívna trasa a Detské preteky Dr. Max, ktoré budú súčasťou všetkých šiestich zastávok. Registruj sa ešte dnes online TU.

Českí bratia štartujú sezónu Běhej Lesy

Vravíš, že je ti to málo? Pozri sa k susedom. České Běhej lesy tento rok ponúkajú 8 pretekov a prichádzajú s novou lokalitou – Železnou Rudou. Medzi stálice sa zaradili napríklad aj skupinové preteky na Vysočine alebo obľúbený Karlštejn. Tak neváhaj a registruj sa TU.