Rajec High Tatras Night Run 2017 so skvelou novinkou

rajec_nocnik2017_ts_pozv

BRATISLAVA 25. mája – Vysoké Tatry privítajú v prvý júnový víkend už 5. ročník obľúbeného športovo-kultúrneho podujatia Rajec High Tatras Night Run.

Rajec High Tatras Night Run cieľ

Začína sa už tradične v piatok (2. júna) večer detským behom so symbolickým názvom „Nočníček“. Deti rozdelené do rôznych vekových kategórií si od 19.00 h postupne odbehnú trate 300, 600 a 1200 m.

Na druhý deň v sobotu 3. júna už od 10.00 h sa začína Tatranský deň detí, ktorý spoločnosť Be Cool organizuje v spolupráci s TV JOJ.  Deti sa spolu s rodičmi budú môcť vyblázniť a zašportovať si so známymi osobnosťami z televíznej obrazovky z TV JOJ, čaká ich prehliadka policajnej a požiarnickej techniky, zásah hasičov a policajtov na koňoch. Na programe budú aj rôzne športové súťaže, napríklad preteky lezúňov a kreatívne dielne so Sport Kids Academy.

Celý program sa uskutoční na lúke pod skokanskými mostíkmi v Areáli Snov na Štrbskom Plese. „Súčasťou športovej soboty bude aj obľúbený Junior Challenge, zážitkový prekážkový beh pre deti do 15 rokov na tratiach od 150 do 300 metrov,“ povedal riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič

V sobotný podvečer sa všetko sústredí na vrchol víkendu – samotný nočný beh s názvom Rajec High Tatras Night Run na nových tratiach. „V tomto roku sme sa pre nočný beh  vo Vysokých Tatrách rozhodli vytvoriť dve nové trate. Bežci si budú môcť vybrať, či pobežia 5 alebo 10 km. Rovnako to bude aj na Donovaloch, kde 29. júla pripravujeme Fa Donovaly Night Run. Tento nápad vznikol úplne logicky zo snahy vyhovieť celej bežeckej komunite, ktorá sa na Slovensku stále rozrastá. Preto budú naše nočné behy v Tatrách otvorené pre všetkých.

Rajec High Tatras Night Run mapa 5 km
Rajec High Tatras Night Run mapa 10 km
Rajec High Tatras Night Run medaila

Tí, ktorí sa zlepšili a sú aktívnejší, si môžu užiť desiatku, päťka je určená pre tých, ktorých beh zlákal v poslednej dobe a venujú sa mu menej intenzívne. Pozývam každého 2. a 3. júna do Vysokých Tatier, Rajec High Tatras Night Run si môže odteraz užiť naozaj každý. Navyše, trať povedie okolo Štrbského plesa a malého Štrbského plesa, kde všetkých čaká prekrásna príroda a nezabudnuteľná atmosféra. Práve toto sú obľúbené miesta aj pre divákov, ktorí každoročne v hojnom počte ženú bežcov k lepším výkonom. Podujatie  pripravujeme v spolupráci s Regiónom Vysoké Tatry, Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a pod záštitou starostu obce Štrba Michala Sýkoru,“ povedal riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

Generálny partner podujatia – pramenitá voda Rajec –  pripravil pre účastníkov veľké modré šnúrky, ktoré budú viditeľne zavesené na trati. Bežci popod ne prebehnú, no ešte predtým na nich nájdu rôzne motivačné výzvy. Tieto šnúrky sú aj symbol novej kampane spoločnosti, ktorá svojím mottom #ZAVIAZSA k pohybu, vyzýva ľudí, aby športovali. Každý bežec si zároveň jeden balíček šnúrok nájde aj vo svojom štartovom balíčku ako darček od generálneho partnera podujatia.

Na Rajec High Tatras Night Run sa môžu záujemcovia registrovať on-line do 1. júna do 19.00 h na predpredaj.sk alebo na bratislavamarathon.com, kde sú podrobné informácie k podujatiu. Výdaj štartových balíkov a čísiel bude na Štrbskom Plese na hornom parkovisku pred Starou hospodárskou budovou v piatok 2. júna 2017 od 14.00 do 19.00 h  a v sobotu 3. júna 2017 od 10.00 do 17.00 h. Vysoké Tatry ponúknu začiatkom júna krásne športové zážitky, ktoré by si nik určite nemal nechať ujsť.

Zdroj: Be Cool, s.r.o.
Foto: Titulka – Laco Maras, text – Be Cool, s.r.o.