Prvý diel ČSOB zimnej série 2020/2021 s veľkou účasťou a charitatívnym rozmerom

Už 4 dni behá viac ako 750 bežcov z celého Slovenska v 1.edícii päťdielnej série bežeckých pretekov – ČSOB zimná séria 2020/2021. Organizátorov prekvapil veľký záujem detí aj dospelých, čo je len potvrdením faktu, že aj v čase rôznych obmedzení spoločenského a sociálneho života si každý, kto má záujem, nájde čas a priestor aj na šport.

„Sme naozaj veľmi príjemne potešení z veľkého počtu prihlásených. Nesmelo sme očakávali okolo 500-600 bežcov, nakoniec sa vypredá aj navýšený počet 800 štartových čísiel. Ostáva nám už len posledných pár desiatok čísiel a ešte je pred nami viacero bežeckých dní. Účastníci sa môžu tešiť na parádnu „halloweensku medailu, ktorú budeme posielať hneď na budúci týždeň poštou. Virtuálny beh trvá od soboty 7. až do nedele 15. novembra. Veľký záujem je aj o rôzne súťaže a eventové tričká s „tekvicovou“ grafikou. Sme radi, že náš cieľ ľudí zabaviť možno ešte viac ako inokedy, sa podarí naplniť,“ s potešením oznámil riaditeľ ČSOB zimnej série Jozef Pukalovič.

Do podpory bežcov sa zapojili aj ďalší partneri. Slovenský atletický zväz venuje najrýchlejším bežcom a bežkyniam knižnú publikáciu mapujúcu históriu legendárneho mítingu P-T-S, pre vybrané deti sú pripravené takisto viaceré pekné ceny od SAZ, peknými buffkami SAZ sa ocení vždy jeden bežec z každého kraja. „Sme radi, že sme aspoň takto symbolicky vecnými cenami podporili iniciatívu organizátorov ČSOB zimnej série, ktorí s nami dlhodobo spolupracujú na rôznych projektoch v rámci SAZ,“ skonštatoval prezident SAZ Peter Korčok. Unikátnu cenu pre najrýchlejšieho muža a ženu na 5 aj 10km si pripravila firma Respilon, ktorá víťazom venuje špeciálne antivírusové nákrčníky R-Shield s membránou z nanovlákien (shop.respilon.sk).

Novinkou jubilejného 10. ročníka ČSOB zimnej série je, že každé preteky budú mať svoj špeciálny charitatívny rozmer. V rámci prvej akcie – halloweenskej edície – sa organizátori spoločne s generálnym partnerom podujatia – ČSOB – rozhodli podporiť, oceniť a motivovať trénerov, učiteľov, školiteľov, jednoducho všetkých dospelých, ktorí sa aj počas karantény a náročného obdobia na udržanie športovania snažia s deťmi v rámci hodín telesnej výchovy alebo v rôznych doplnkových športových krúžkoch neustále športovať a pomáhajú a inšpirujú ich hýbať sa a vykonávať aj doma rôzne pohybové aktivity.

Prvých 100, ktorí pošlú na e-mailovú adresu: monika@becool.sk fotografiu inšpiratívneho učiteľa alebo trénera (ideálne priamo pri cvičení s deťmi) krátky príbeh a doplnia názov školy alebo športového klubu či oddielu, odmenia organizátori “buffkou” ČSOB Bratislava Marathon a finisherským tričkom ČSOB Bratislava Marathon. Akcia trvá od stredy 4. do nedele 15. novembra 2020.

Termíny jednotlivých podujatí 10. ročníka ČSOB zimnej série:

November – Halloweenská edícia (7. 11.- 15. 11. 2020)

December – Mikulášska edícia (3. – 6. 12. 2020)

Január 2021 – Trojkráľová edícia – predbežný termín 9. 1. 2021

Február 2021 – Valentínska edícia – predbežný termín 13. 2. 2021

Marec 2021 – MDŽ edícia – predbežný termín 6. 3. 2021

Viac informácií o ČSOB zimnej sérii nájdete na bratislavamarathon.com, FB alebo Instagrame