Preteky pri východe slnka odštartujú ďalší ročník športových podujatí „Tatry v pohybe“

Vysoké Tatry, 9. 1. 2017 – Celoročná séria podujatí Tatry v pohybe pokračuje aj v roku 2017. Prvým z tohoročných pretekov je beh pri východe slnka „Sunrise Run“, ktorý je súčasťou 4. ročníka Zimnej bežeckej série.

Štart a cieľ behu bude v golfovom rezorte Black Stork a v rámci podujatia budú oficiálne otvorené novooznačené bežecké a NW trate vo Veľkej Lomnici, ktoré sú súčasťou siete trás projektu „Tatry v pohybe“, prepájajúcich podhorie s najvýznamnejšími turistickými osadami Vysokých Tatier.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo z Programu obnovy dediny získať finančné prostriedky na označenie desiatok kilometrov trás, ktoré zatraktívnia ponuku aktivít našej obce pre návštevníkov i obyvateľov a zároveň vytvárajú značené prepojenie pre peších s Tatranskou Lomnicou“, hovorí Mgr. Peter Duda, starosta obce Veľká Lomnica a dodáva: „Verím, že Sunrise Run sa stane pevnou súčasťou Zimnej bežeckej série a inšpiruje aj ďalších ľudí k návšteve nášho regiónu, ktorý sa množstvom značených trás stal najväčšou prírodnou telocvičňou na Slovensku“

Na pretekárov čaká v sobotu zavčas ráno okruh v dĺžke necelých 7 km od golfového areálu smerom do obce, kde bežcov zavedie okolo relaxačného a vzdelávacieho centra Wild Park na vrch Smrekovec, odkiaľ sa vrátia naspäť do východiskového bodu. Okruh má mierne prevýšenie a nádherné výhľady na končiare Vysokých Tatier.

Po prvýkrát sa uskutočnia bežecké preteky v čase východu slnka a namiesto tradičného občerstvenia budú pretekárom podávané raňajky.  Odmenou za skoré vstávanie bude fakt, že účastníci budú mať byť  po absolvovaní behu pred sebou ešte celý víkend, ktorý môžu využiť v regióne Tatier naozaj zaujímavo. Okrem skvelých podmienok na upravených bežkárskych tratiach priamo v areáli Black Stork Golf Resort, či zjazdové lyžovanie v Tatranskej Lomnici, je možné zažiť i ľadovú krásu na Hrebienku, kde sa 13. – 15. 1. koná 5. ročník medzinárodných majstrovstiev sveta v stavaní ľadových sôch.

Bližšie informácie: Zimná bežecká séria 2016 – 2017: www.sportTATRY.sk

Ing. Viera Halásová