Preteky, kde je beh zážitkom

Štrbské Pleso, 18.6. 2014

Už za pár dní štartuje na Štrbskom Plese 4. ročník medzinárodných etapových bežeckých pretekov Tatry Running Tour a zároveň aj ďalší skvelý tatranský víkend v znamení zdravia a pohybu.

V piatok o 21:00 vybehnú na trať úvodnej najkratšej etapy v dĺžke necelých 4km  stovky amatérskych bežcov. Bude to len malá ochutnávka toho, čo ich čaká a neminie počas ďalších dní pretekov, ktoré preveria ich sily, vytrvalosť a odhodlanie dobehnúť až do cieľa tohoto jedinečného podujatia. V sobotu nasleduje 12 km dlhý Cross Run, ktorý svojim profilom v horskom teréne v okolí Štrbského Plesa každému poriadne rozprúdi krv v žilách. Odvážlivci, ktorí sú pripravení siahnuť až na dno svojich síl, budú pokračovať náročným výbehom na Solisko až do nadmorskej výšky 1840m. Tento extrém je súčasťou 2. ročníka 22km dlhého behu Sky&Clouds Run. 
 
Bežecký víkend zavŕši nedeľňajší Interski Run, ktorý zavedie pretekárov na zjazdovky a bežecké trate Areálu snov. Počas behu čaká súťažiacich prekvapenie na trati, na ktoré určite nikto nezabudne.
 
Pre celkových víťazov podujatia sú pripravené jedinečné dresy, vyrobené špeciálne na túto príležitosť. Pri slávnostnom vyhlásení výsledkov bude do žltého dresu oblečený najlepší muž, ružový dostane najrýchlejšia žena, zelený najlepší vrchár a biele si odnesú víťazi jednotlivých vekových kategórií.  Víťazi extrémneho Sky&Clouds Runu sa môžu tešiť na netradičné trofeje, najrýchlejší bežec a bežkyňa si domov odnesú poriadny kus tatranskej skaly. 
 
V sobotu sa uskutoční  ako súčasť zaujímavého športového víkendu 2. ročník Otvorených  Majstrovstiev Slovenska v Nordic Walkingu. O rastúcej popularite severskej chôdze s paličkami  svedčí výrazný nárast účastníkov tohoto podujatia, kde sa  sily s obhajcami minuloročných prvenstiev zmerajú pretekári zo štyroch krajín.
 
Na jednotlivé preteky počas športového víkendu je už prihlásených vyše 600 ľudí z 10 krajín, čo predstavuje nový účastnícky rekord a z dôvodu naplnenia kapacity je registrácia na väčšinu behov uzatvorená. „Sme veľmi radi,  že spolu s nárastom športujúcej verejnosti sa na štart postavia aj obhajcovia minuločných prvenstiev, Vít Ryška z Českej Republiky a dvojnásobná šampiónka medzi ženami, domáca pretekárka Soňa Vnenčáková“, hovorí Ing. Peter Végh, riaditeľ pretekov a dodáva:  „Tešíme sa, že svoju účasť po vlaňajšku opätovne prisľúbil bronzový olympijský medajlista Pavol Hurajt a veríme, že nielen behy, ale aj  podujatie bude pre všetkých účastníkov skvelým zážitkom.“
 
Pre všetkých návštevníkov Štrbského Plesa a fanúšikov pretekárov je od piatku do nedele pripravený bohatý a zaujímavý sprievodný program so zameraním na podporu pohybových aktivít a zdravého životného štýlu, ktorý bude moderovať Gregor Mareš.  Záujemcovia budú môcť absolvovať preventívne vyšetrenia na zisťovanie rizikových faktorov civilizačných chorôb, zdravotné cvičenia, diagnostiku nášľapu v pojazdnom laboratóriu či populárny funkčný tréning s profesionálnou trénerkou Luciou Medekovou. Nebudú chýbať ani ochutnávky tradičných slovenských špecialít, detské behy a rôzne ďalšie prekvapenia pre malých aj veľkých. 
 
 
Bližšie informácie: 
Tatry Running Tour: www.sportTATRY.sk
Ing. Viera Halásová
sport@sportTATRY.sk
tel: 0918 651 256