Prečo športovci vyhľadávajú práve Vilu Kosodrevina

Vila Kosodrevina

Štrbské Pleso (1346 m.n.m.) je najvyššie položenou osadou v rámci vysokotatranského regiónu. Vďaka nadmorskej výške má ideálne podmienky na celoročnú prípravu profesionálnych i amatérskych športovcov. No nielen vďaka klíme, ale aj vďaka vybudovanej infraštruktúre si nachádza Štrbské Pleso stále viac priaznivcov. Tu nájdete aj Vilu Kosodrevina.

Svoje miesto si tu nájdu bežci, nordic-walkeri, či bežkári. Jedným z obľúbených pobytových miest nielen pre športovcov na Štrbskom Plese je Vila Kosodrevina. Vyspovedali sme teda prevádzkovateľa vily, pána Viliama Dubiela, ako je to so športom a športovcami na Štrbskom Plese.

Prečo športovci vyhľadávajú práve Vilu Kosodrevina?

Našu vilu obľubujú najmä pre jej polohu, vybavenie izieb a apartmánov. Služby, ktoré sa snažíme našim klientom zabezpečiť (napr. miestnosť na voskovanie lyží, sušič topánok) a samozrejme máme aj veľmi prijateľné ceny mimo hlavných sezón, kedy majú športovci ideálne podmienky. Klienti si veľmi chvália aj kuchynky, ktoré sú v každej izbe aj v každom apartmáne, pretože tak majú možnosť pripraviť si špeciálnu stravu. Samozrejmosťou sú chladničky na každej izbe, rýchlovarné konvice, toastery, spoločná práčka a ďalšie príslušenstvo.

Chodia k Vám do Vily Kosodrevina iba profesionáli, alebo aj ľudia milujúci pohyb?

V každom období roka k nám prichádza iná klientela. V lete sú to najmä turisti a rodiny s deťmi. V októbri, novembri a začiatkom decembra najmä športové kluby. Počas zimných sviatkov a jarných prázdnin najmä rodiny a na jar zase alergici, ktorí utekajú z nižších polôh pred peľmi, ale aj športovci, alebo seniori.

Čo ponúka Štrbské Pleso pre bežcov?

Vďaka projektu Tatry v pohybe sú kvalitne vyznačkované bežecké trate rôznych obťažností, ktoré môžu bežci využívať v lete aj v zime. Tieto trate sú vyznačkované na Štrbskom Plese až po Štrbu, a potom od Vyšných Hágov až po Tatranské Matliare. Celkovo je to približne 109 km. Okrem tratí pre bežcov a nordic-walkerov ponúka Štrbské Pleso v zime aj kvalitne upravené bežecké trate a samozrejme podujatia pre profesionálov a širokú verejnosť. Zaujímavosťou sú aj virtuálne preteky, kde si na svoje prídu aj milovníci horských behov, ktorí nemajú možnosť zúčastniť sa priamo bežeckých podujatí. Viac informácii o podujatiach i tratiach nájdete na www.tatryvpohybe.sk. Viac o Vile na www.vila-kosodrevina.sk.