Pozvánka na Svetový deň orientačného behu – pokus o zápis do Guinnessovej knihy rekordov

Slovenský zväz orientačných športov Vás 11.5.2016 pozýva na športovú udalosť určenú pre širokú verejnosť vo všetkých vekových kategóriách.

Cieľom akcie je zápis do Guinnessovej knihy rekordov a svojou účasťou môžete prispieť aj vy. Aktuálny rekord z roku 2003 je 207 979 mladých bežcov zo Švajčiarska. Pomôžte nám tento starý rekord prekonať, spolu to zvládneme. Do tohto celosvetového projektu je zapojených až 1 751 miest z celého sveta. Na Slovensku sa budú počítať účastníci v 5 mestách – Bratislava, Nitra, Martin, Banská Bystrica a Košice. V doobedňajších hodinách sa zapoja študenti v rámci krajského kola základných a stredných škôl v orientačnom behu a od 12:00 do 17:00 je vstup voľný pre verejnosť. Každý účastník dostane v cieli pamätný diplom. Okrem jednoduchej trate, vhodnej aj pre rodičov s deťmi, bude pripravený labyrint. Ten preverí nielen rýchlenohy, ale aj bystrú hlavu.

Prijmi výzvu a príď si s nami zašportovať /zabehať/…

 Informácie: www.orientacnybeh.sk  www.orienteering.sk Medzinárodná stránka zastrešujúca Svetový deň orientačného behu s interaktívnou mapou znázorňujúcou zapojené miesta: http://worldorienteeringday.com/

Marketing SZOŠ