Pozvánka na MARATHON BB TOUR 2018

Marathon BB Tour registrácia

Od sezóny 2013 pod dáždnikom Marathon BB Tour nasledovali spoločnú viziu a záujmy organizátori každého z členských podujatí. Vznikla stabilná koláž pretekov v cestnom i cezpoľnom behu, duatlone, a orientačnom behu spojené jednotným bodovaním a spoločnou identitou zosobnenou v prestížnej medailovej skladačke. Vzájomná ústredná myšlienka, vysoké štandardy a spoločné promo, spätne pomohli každému podujatiu rásť a posunúť sa v zmysle konceptu aj účastníckej návštevnosti. V roku […]

Od sezóny 2013 pod dáždnikom Marathon BB Tour nasledovali spoločnú viziu a záujmy organizátori každého z členských podujatí. Vznikla stabilná koláž pretekov v cestnom i cezpoľnom behu, duatlone, a orientačnom behu spojené jednotným bodovaním a spoločnou identitou zosobnenou v prestížnej medailovej skladačke. Vzájomná ústredná myšlienka, vysoké štandardy a spoločné promo, spätne pomohli každému podujatiu rásť a posunúť sa v zmysle konceptu aj účastníckej návštevnosti.

V roku 2017, vo svojej piatej sezóne, s desiatimi bodovanými podujatiami, dosiahla Marathon BB Tour v pôvodnej podobe svoj strop. Bežecká komunita rastie a mení sa. Účastnícke štatistiky jasne ukázali, že koncept dozrel do štádia, kedy je pre trh príliš náročný. Každé z podujatí je samo o sebe silné, má potenciál pokračovať v nastavenom kurze a naďalej rásť, pokiaľ nadviaže i na výsledky spoločnej práce a vykročí vlastnou cestou – flexibilnejšie a s príležitosťami, ktoré opätovná „samostatnosť“ prináša.

Marathon BB Tour, doplnená o životaschopnú Minitour pre deti od 6 do 10 rokov, sa bude uchádzať o vašu priazeň vo svojej šiestej sezóne so štyrmi podujatiami: softip trojkráľový večerný beh, ADRIM Nemčiansky beh, Banskobystrický Maratón a Kordícky Extrém. Odľahčená séria umožní bežcom (ktorí boli, sú a vždy budú v centre nášho snaženia) absolvovať preteky, z ktorých každý je čímsi jedinečný. Nám, organizátorom, to poskytne nové výzvy a ešte viac možností, ako urobiť vaše zážitky ešte kvalitnejšími. Marathon BB Tour 2018 je pozvánkou pre všetkých do klubu vytrvalých – pre bodovanie stačí absolvovať 4 preteky.

Oceňujeme a neprestaneme si vážiť vašu vernosť. Je našou snahou, cieľom a interným záväzkom, prinášať vždy o čosi viac. Chceme sa posúvať ďalej a sprevádzať vás na ceste vášho športového príbehu.

Na nasledujúcich stranách nájdeš strućný profil jednotlivých podujatí Marathon BB Tour 2018. Sú to behy s pevným miestom v kalendári hobby aj vrcholových bežcov a rokmi overenou reputáciou. Chystáme novinky, ktoré treba videť, cítiť a zažiť na vlastnej koži. Pevne veríme, že sa stretneme nielen na každom z podujatí, ale aj na záverečnom galavečeri pre všetkých, ktorých pohyb baví.

Príjmi výzvu!

6. Január

Banská Bystrica + 5 390 m okruh + Historickým centrom + Nočný park Pamätnik SNP + Krásne vianočné námestie + Vonia punč + Hra svetla nabitá atmosféra + Novoročný záväzok + Povzbuď priateľov + Pohyb hreje + Trojkráľový večer + Vyhlásenie viťazov

Presne o 17:30 odštartujeme nový bežecký rok – po zotmení so svetlami, fantastickou hudbou a povzbudzovaním plného námestia. Uži si túto fiestu – ty aj tvoji najbližší. Získaj prvú medailu v roku 2018 a prvé body do tour.

V cene štartovného: číslo s čipom, darček od generálneho partnera Softip, punč po dobehu do cieľa, jedinečná medaila, možnosť získať hodnotné ceny v záverečnom žrebovaní, ale hlavne:

Je to zážitok, ktorý sa opakuje iba v našom meste a iba raz v roku.

Traja najlepší v každej kategórii získajú finančnú prémiu.

Pozor, počet účastníkov je limitovaný. Máme presne 1 300 miest.

Stabilným partnerom podujatia je spoločnosť Softip s koreňmi v Banskej Bystrici. Spolu vytvoríme nádherný zážitok pre celú rodinu.

1. Máj

Prvý krosový beh v máji. Trať sa kľukatí krajinou pod panským dielom, ponúka pekné výhľady na širokých lúkach i romantické zátišie pri potôčiku. Obyvatelia Nemiec sú skvelí diváci a okrem neopakovateľnej atmosféry ťa v cieli čaká aj chutný guláš.

História podujatia siaha do roku 2013, šiesty ročník dáva na výber z 9,7 km a 3,5 km tratí. Vlastnú disciplínu, beh na 1000 m, majú aj obyvatelia Nemiec. Nezabúdame ani na tých, ktorí to všetko odštartujú – deti do 5 rokov sa ponaháňajú za naozajstnou medailou na 200 m trati.

Po prvýkrát v sezóne 2018 si zmerajú sily aj deti od 6 do 10 rokov, v dvoch vekových kategóriách Marathon BB Minitour. Bude im na to stačiť rovných a rýchlych 1000 m priamo v obci.

Oheň tradície behu v Nemciach horí aj vďaka zanieteniu starostu Dušana Mydla a generálneho partnera – spoločnosti ADRIM Miroslava Mojžitu. Vďaka ukážkovej spolupráci sa môžete tešiť nielen na jednu z najväčších akcií svojho druhu v regióne, ale aj na dni obce Nemce s atrakciami a programom priamo v cieli behu.

Všetci účastníci získajú v cieli pamätnú medailu a pohostenie. Víťazi jednotlivých kategórií získajú finančné odmeny.

Na trati 9,7 km behu sú dve luxusné občerstvovacie stanice s vodou, iontovými nápojmi a ovocím. Občerstvenie bude aj v cieli. Obcou pobežíme s úplnou výlukou motorovej dopravy.

Prihlás sa čím skôr online, na hlavných tratiach sú z kapacitných dôvodov

Účastnícke limity:
9,7 km – 400 účastníkov
3,5 km – 200 účastníkov

9. JÚN 2018

Jediný slovenský večerný maratón. Toto nikde inde nezažiješ.

Dynamická rýchla trať pre každého. Komu pri behu pomáha búrlivá atmosféra nabitá endorfínmi a dobrou hudbou? Fun zóny sú srdcom všetkého. Fantastickí diváci sa postarajú o zimomriavky na chrbte.

Štart o 18:30 pri západe slnka a dobeh do cieľa pod oblohou plnou hviezd. Kruh sa uzavrie na nádherne osvietenom štadióne. Zaži pocit olympijských víťazov. Bystrica po zotmení patrí iba tebe. Štart a cieľ sú v bezprostrednej blízkosti zázemia pre bežcov. Parkovisko, šatne a krytá plaváreň budú všetkým k dispozícii.

Multišportové podujatie – beh/inline/kolobežky/handbike. Trate podľa chuti od 4,2 do 42km na okruhu, kde nikdy nie si sám.

Luxusné občerstvovačky, exkluzívna zdravotná služba, zázemie športovej haly a obchodného centra, sprievodný program, fotoservis zdarma… Ponúkame toho naozaj veľa – ak sme na niečo zabudli, príjemne ťa to prekvapí.

Registrácia online i na mieste. Nabitý štartovný balíček a 100% servis chceme garantovať každému, kto sa postaví na štart a úspešne absolvuje svoju výzvu. Preto je počet štartujúcich v každej kategórii limitovaný.

Číslo si vyzdvihneš na maratónskom expe priamo v najväčšom shoppingu na strednom Slovensku.

Venujeme finančné prémie pre najlepších v každej vekovej kategórii. Nemusíš byť absolútny víťaz, ak chceš byť odmenený. Príď a umožni nám dať ti niečo viac.

Na čo sa môžeš tešiť?

MARATHON BB TOUR 2018 – MARATÓN / POLMARATÓN

Tretie najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku odštartuješ v hlavnom centre zábavy pred Europa SC – maratónci presne o 18:30, polmaratónci a štafetári o 19:30.

Pokiaľ si polmaratónec, pobežíš 3 rovinaté okruhy (každý má 7 km). Ak beháš bosý, budú to zároveň tvoje majstrovstvá sveta v polmaratóne naboso – keď si náhodou zamestnanec ministerstva obrany, máš šancu stať sa majstrom Slovenska. Na trati ťa čaká luxusná občerstvovacia stanica s vodou, ionťákom a inými dobrotami. Okrem búrlivých divákov ti môže zahúkať aj sanitka – zdravotné zabezpečenie na trati i v cieli je na najvyššej úrovni. Nebudeš nikdy sám… O zábavu sa postará napeckovaný moderátor Adam Lehocký a niekoľko ozaj elektrizujúcih funzón. Celá široká a rýchla trať bude k dispozícii bežcom, s úplnou výlukou automobilovej dopravy.

Ak si maratónec, celú túto žúrku si spolu dáme šesťkrát. Jednoduché…

Na novej trati pôjde aj o nové rekordy. Ak máš najvyššie ambície, zapíš sa do dejín – rovnako ako šťastný výherca ebajku, ktorého žrebujeme spomedzi všetkých účastníkov. Okruh je rýchly a šitý na mieru osobným rekordom.

Ak dáš maratón pod 5 hodín a polmaratón pod 3, určite sa zmestíš do našich limitov. Každý v cieli je víťaz. To pocítiš, keď vbehneš do cieľovej rovinky na jedinom veľkom atletickom štadióne na Slovensku a diváci budú skandovať tvoje meno. Vychutnáš si dobeh v žiari reflektorov. Záverečný ceremoniál so žrebovaním a ohňostroj o polnoci – to bude neopakovateľné a jedinečné.

Či zvládneš aj afterku, bude iba na tebe…

ŠTAFETA

Štartuješ spolu s polmaratóncami a spolu tvoríte najpočetnejšiu bežeckú skupinu. Štafeta je pre nás jednou z hlavných kategórií a iba u nás má troch členov. Na každého čaká jeden 7 km nenáročný okruh. Ostatní zatiaľ budú povzbudzovať a do cieľa na veľkom atletickom štadióne dobehnete vedno.

Postav tím, ktorý sa bude baviť – súdržnosť je v priateľstve, rodine, spoločných momentoch a zážitkoch. Práve pre toto sa oplatí k nám prísť. Zakrepči si vo funzónach, nech to je hlavne o zážitku. Vyrob pre svoju partiu originálne tričko, odlíšte sa od ostatných, obleč sa do vlastných farieb aj svojich divákov – nech je vás vidieť.

Láska ide cež žalúdok a ty nebudeš hladný ani smädný. Na trati každého úseku stretneš občerstvovačku, plnú množstva sympatických mladých ľudí. Dlho sa pri nich nezdržíš, lebo diváci ťa nabijú energiou a poženú vpred.

V cieli ťa počkáme, nech nik nezmešká žrebovanie. Či už to bude ročná pivná renta alebo iná atraktívna cena, určite sa spravodlivo podelíš s celým tímom. Ak aj nič nevyhráte, ostane vám na pamiatku oficiálny štafetový kolík s logom podujatia.

INLAJN / HENDBAJK / KOLOBEŽKY

Program celého podujatia štartujú práve kategórie športovcov na kolesách. Presne o 16:00 sa spoločne vyberú na trať korčuliari, kolobežkári a rukocyklisti. Je to jedna z mála jedinečných možností ako si na veľkom fóre zmerať sily a propagovať svoj šport.7 km okruh je rovnaký ako pre bežcov – so všetkými výhodami. Kvalitný hladký asfaltový a rovinatý terén zaváňa rýchlosťou. Všetci pôjdu 3 kolá, spolu niečo cez 20 km.

Okrem toho sme pripravili aj hobby trať pre inlajnistov – jedno 7km kolo… Ideálne pre rodiny s deťmi, keďže tu nie je vekový limit.

Centrom všetkého je priestor pred hlavným vchodom Europa SC. Tu budeme štartovať, tu je cieľ, tu vyhlásime víťazov.

Na trati sú funzóny. Veď ide najmä o dobrú náladu a pozitívne pocity s vetrom vo vlasoch.

Hendbajkeri štartujú celkom zdarma, veľmi radi ich podporíme aspoň takto.

Alfou a omegou pre tvoju bezpečnosť sú primerané zdravotnícke zabezpečenie a trať bez áut – považuj za vybavené.

Pozvi každého, koho poznáš, nech nie si so svojimi úspechmi sám. Fotky s medailou na krku nepribúdajú do rodinného albumu každý deň.

4.2 MINIMARATÓN

Ak s behom začínaš, prípadne aspoň koketuješ, ak nechceš rodinu nechať doma a žmýkať vrkoč plný potu na dlhých tratiach, ak nespĺňaš minimálny vek na polmaratón alebo nemáš parťákov do štafety – presne pre teba je vhodná disciplína 4.2 km minimaratón. Ideálna platforma pre rodiny s deťmi bez vekových obmedzení. Horúci kandidát na tvoj prvý športový zážitok.

Naozajstný emóciami nabitý štart zažiješ spolu s bežcami na najdlhšej trati – s maratóncami. Užiješ si aj rovnakú starostlivosť na modifikovanej 4.2 km dlhej rovnej nenáročnej trati so zdravotníckym zabezpečením, funzónou a občerstvením v cieli… Akurát odbehneš 10x menej.

Dáme ti pocítiť atmosféru veľkého podujatia a možnosť prispieť svojím dielom k sviatku pohybu v srdci Slovenska. V cieli ťa počká moderátor. Stovky divákov. Urob pár krokov a neprestaň si užívať celý ďalší program.

SPRIEVODNÝ PROGRAM

Maratónske Expo bude situované priamo v interiéri najväčšieho nákupného centra na strednom Slovensku – Europa SC. Svoje brány otvorí nielen v deň „d“, ale aj v piatok 8. júna. Nájdeš tu stánky našich i tvojich partnerov a možno aj niečo navyše. Registrácia a prezencia pretekárov bude prebiehať práve v rámci Expa.

Retrospektívna predajná výstava fotografií z histórie banskobystrického maratónu. Bude prebiehať v období pred maratónskym víkendom. Pri každej fotografii bude kontakt pre prípadných záujemcov. Zisk z výstavy určite venujeme na dobrú vec.

Softip kvapka krvi. Staň sa darcom krvi pre tých, ktorí to najviac potrebujú. Odberné miesto bude situované priamo v priestoroch Europa SC.

Ohňostroj. Presne o polnoci na jedinom atletickom štadióne na Slovensku. Všetci spolu si počkáme na bodku za sviatkom športu v meste pod Urpínom.

Sprievodná hudobná produkcia. V priestoroch funzón a centrálnych zón štartu a cieľa ti budeme pumpovať do žíl hudbu i hovorené slovo. Všetko bude nastavené pre maximálny zážitok.

KORDÍCKY EXTRÉM

21. Júl

Kto si tieto preteky nespútanou divočinou hrebeňom kremnických vrchov raz vyskúša, natrvalo si ich zamiluje. Pomalé a náročné výbehy, prudké technické zbehy, panoramatické výhľady zo skalky do hlbokých dolín…

Táto osudová láska rozhodne nie je na žiadnej zo svojich tratí obyčajná. 26,2 km kráľovský okruh ťa prevedie celým hrebeňom a má o čosi viac než všetko, čo kvalitná krosová šialenosť má mať – jedinečné finišerské tričko v cieli.

11,4 km okruh je naopak ideálny pre všetkých, ktorým stačí pre šťastie hodinový beh, rýchla desiatka či piánko polmaratón a vedia si vychutnať svieži lesný vzduch. Štartovacia výzva na 4,2 km ponúka rýchlu zábavu ako život – raz do kopca a raz z kopca.

Všetkých nakoniec spojí už legendárna cieľová „rovinka“.

Peniaze nie sú podstatné, u nás nimi odmeníme troch najlepších v každej vekovej kategórii. Medailu a aplauz má isté každý, kto dobehne do cieľa.

Podujatie je tiež ďalším míľnikom v detskej sérii Marathon BB Minitour 2018. V hre budú dôležité body v boji o bájne trofeje pre najlepších na 700 m trati.

Kvalitu pre bežcov a servis pre divákov nám pomáha realizovať starosta obce Ján Záchenský, zabezpečuje parkovanie, jedlo pre bežcov a sprievodný program. Všetko beží aj vďaka osobnej angažovanosti Juraja Kovala, ktorý nás v roku 2012 prvýkrát previedol bežeckými chodníkmi nad Kordíkmi, kde žije a trénuje.

Skôr než sa pobalíš do Kordík, rezervuj si pre istotu miesto na štarte – je ich tak akurát. 26 km-200 / 11 km-350 / 4 km-200

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Minimaratón slovenskej sporiteľne

1. September

Minimaratón ako samostatné podujatie. Veľmi silný deň nabitý nemilosrdnými súbojmi najmenších atlétov na trati a úsmevmi radosti v cieli. Behy pre všetky detí do 15 rokov, od najmenších po najväčších. Kategórií máme dosť na to, aby sa každý mohol zaskvieť.

Deti od 6 do 10 rokov budú zaroveň súperiť o body v poslednom bodovanom podujatí série Marathon BB Minitour 2018.

Na svoje si prídu aj mamičky s kočíkmi v behu na jednu symbolickú míľu, šťavnaté sú už tradične preteky najmenších lezúňov priamo v centre diania. Exkluzívnu kategóriu majú deti s hendikepom.

Všetci v cieli získajú naozajstnú medailu s originálnym vizuálom iba pre toto podujatie. Medaila bude naozaj špeciálna. Určite nepohrdnú ani sladkým jabĺčkom a bohatým balíčkom od partnerov podujatia. Samozrejmosťou sú oddelené behy, samostatne pre dievčatá a samostatne pre chlapcov – nech je to fér. Rozhoduje túžba po víťazstve, ktorá v každom malom šampiónovi a jeho rodičoch nepochybne drieme.

Novinkou je miesto konania podujatia – park pod Pamätníkom SNP. Presne tam, kde sme s Minimaratónom v roku 2012 začínali.

Sprievodný program bude zameraný na aktivity pre celú rodinu. Tešte sa – bude čo robiť. Online registrácia prebieha v pohodlí domova a na mieste si prídete už iba pre číslo.

Prelet lietadla a zhodenie lístkov s číslami zaradíme do programu tiež – osvedčilo sa to 😉

Celou sériou ťa bude sprevádzať moderátor Adam Lehocký.

Na jednotivých podujatiach, s výnimkou Minimaratónu, sú stanovené účastnícke limity, preto si svoje miesto na štarte zabezpeč čo najskôr. Online registrácia je pohodlná a beží na spoločnom portáli www.marathonbbtour.sk. Na všetky preteky sa prihlásiš v priebehu minút s jediným id a heslom.

Na každé podujatie bude pripravená aj registrácia a prezencia deň vopred. V prípade, že sa štartové čísla nevypredajú, bude sa dať registrovať aj v deň podujatia, ale iba do naplnenia limitov.
Vždy bude zabezpečená prvá pomoc a plnohodnotná záchranná služba.

Pamätnú medailu dostanú všetci riadne zaplatení účastníci, ktorí dobehnú do cieľa.

Všetky oficiálne informácie sú v propozíciách.