Sarah Zimmer
Dr. Sarah Zimmer (Ceschin), PT, DPT

Doktorka fyzioterapie z Wisconsinu Sarah s radosťou prináša svoje odborné znalosti v oblasti biomechaniky, manuálnej terapie a športovej medicíny do svojej vlastnej praxe v Boulderi v Colorade.

BRITTANY HAMBLETON

Bežkyňa, spisovateľka, skoro svetobežník, samozvaný kávový snob a čokoládový fajnšmeker.

Peter Kubica
PETER KUBICA

Bežec meditujúci v teniskách, ktorý mesačne nazbiera viac ako 500 km radosti z behu. | BLOG

STEVE MAGNESS

Steve Magness je profesionálny tréner a autorom dvoch kníh, Peak Performance a The Science of Running. Publikoval príspevky v časopisoch Wired, Sports Illustrated, Outside a ďalších.

KATARÍNA CHOMOVÁ

Vyštudovala Fakultu Agrobiológie a poľnohospodárskych zdrojov v Nitre v odbore Výživa ľudí. Počas pôsobenia na fakulte sa špecializovala na problematiku stravovacích zvyklostí pacientov s diabetes mellitus a kardiovaskulárnymi ochoreniami. Naďalej sa venuje dietológii a výžive detí i dospelých. Aktuálne pôsobí ako nutričný expert vo výživovej poradni Svet zdravia Ružinov.

Viac na: www.svet-zdravia.sk

EVA ONAČILLOVÁ

Špecialista na výživu Nutriadapt Košice, klinicky dietológ – výskumný pracovník, Univerzita P.J. Šafárika, Lekárska fakulta, Ústav verejného zdravotníctva Košice

Eva Onačillová v minulosti niekoľko rokov pracovala na pozícii Špecialista na výživu v dietologickej poradni Svet Zdravia, kde sa venovala najmä úprave stravovania a životosprávy chorým na najčastejšie civilizačné ochorenia a manažmentu neliekovej terapie obezity. Zároveň je členom vedecko-výskumného tímu Lekárskej fakulty UPJŠ zameraného na vplyv zmeny životosprávy a redukcie hmotnosti na najrôznejšie civilizačné ochorenia. Počas svojej praxe sa venovala špecificky aj výžive maratóncov a jej vplyve na ich zdravie. Okrem praxe publikovala množstvo odborných zahraničných štúdií a prehľadových článkov zameraných na výživu, šport a zdravie človeka. Za svoj život sa riadi známym výrokom: „ste to čo jete“ a verí, že vhodne zloženou stravou sa človek dokáže dožiť vysokého veku bez ochorení.

Viac na: www.nutriadapt.sk

MUDr. Martina Zachvejová Maslenová
MARTINA ZACHVEJOVÁ MASLENOVÁ

Ortopéd ortopedickej ambulancie M&P MEDICAL

Martina Zachvejová sa v minulosti venovala športovcom ako odborný garant a lekár v Medical centre automobilového okruhu Slovakia Ring Orechová Potôň. Práve tam nadobudla v oblasti športových poranení bohaté skúsenosti.
Ako lekár sa zúčastňovala na rôznych športových podujatiach európskeho a svetového významu. Okrem toho publikovala množstvo článkov na tému šport a poranenia. Riadi sa filozofiou, že bolestiam a poraneniam sa dá predísť. Pôsobí aj ako lektor na strednej zdravotníckej škole v Bratislave a ako lekár v ortopedickej ambulancii M&P MEDICAL. Športovým ortopédom je srdcom i dušou, nakoľko sa vo voľnom čase venuje behu a triatlonu.

Časopis RUNNING

running_4-16celaBeh je jedným z najprirodzenejších pohybov ľudského tela, a pritom veľká veda. V posledných rokoch zažíva doslova boom – čoraz viac ľudí mu prispôsobuje svoj životný štýl a viac si bez neho svoje dni nevie predstaviť. Na pomoc všetkým, ktorí majú chuť behať rýchlejšie, lepšie či efektívnejšie prichádza časopis RUNNING – kompletný sprievodca behaním a všetkého, čo s behom súvisí.

Prináša reportáže z bežeckých podujatí, rozhovory s osobnosťami bežeckého sveta. Running poradí začiatočníkom aj pokročilým, ako najlepšie začať behať, odstrániť zlozvyky a osvojiť si správne návyky. Podrobne predstaví vhodné potraviny a výživové doplnky, bez ktorých sa bežci nezaobídu. Poradí vám, aké posilňovacie cvičenia sú pre bežcov najvhodnejšie a ponúka aj tréningové plány, ktoré vás pripravia na rozličné preteky – od behu na päť kilometrov až po maratón. S pomocou časopisu Running sa naučíte aj vyhýbať zraneniam či zdravotným problémom a zistíte, že beh nie je krásnym športom len vtedy, keď vonku svieti slnko, ale za každého počasia.

ŠTEFAN MEREŠ

Bývalý vynikajúci bežec (osobný rekord z roku 1967 v behu na 1500m 3:45,2), viacnásobný majster Slovenska v cezpoľnom behu a v behu na 1500m, akademický majster Československa na 1500m, slovenský rekordér na 1500m, 2000m, 3000m a 1 míľu.

Ako tréner vychoval majstra ČSSR na 3km prekážok, niekoľko majstrov a majsteriek SR v behoch na 800, 1500, 3000m a v cezpoľnom behu. Trénoval tiež trénera našej súčasnej najlepšej bežkyne na stredné trate a trénera slovenského rekordéra na 800m. V súčasnosti je o.i. trénerom slovenského reprezentanta v behu na 1500m Jozefa Pelikána a v Run For Fun trénuje viacerých rekreačných bežcov (od 10km po maratón).

Kvalifikácia: Tréner I. triedy, špecializácia atletika

Viac na: www.runforfun.sk

JOE FRIEL

Joe Friel trénuje vytrvalostných športovcov od roku 1980. Jeho klientmi sú elitní amatérski a profesionálni cestní cyklisti, horskí cyklisti, triatlonisti a duatlonisti. Pochádzajú zo všetkých kútov sveta a sú medzi nimi americkí a zahraniční národní šampióni, účastníci svetových majstrovstiev a jeden olympionik.

Je autorom desiatich kníh o tréningu pre vytrvalostných športovcov vrátane populárneho bestselleru – knižnej série Training Bible. Má titul magistra telovýchovy, je certifikovaným trénerom elitnej úrovne neziskových organizácií USA Triathlon a USA Cycling a je zakladateľom a bývalým predsedom trénerskej komisie USA Triathlon National Coaching Commission.

Joe vedie semináre po celom svete o tréningu a pretekaní pre cyklistov, športovcov venujúcich sa viacerým športom a trénerov a poskytuje poradenské služby firmám v oblasti fitnes.

Je aktívny aj v podnikaní ako zakladateľ webovej softvérovej firmy Training Peaks (www.trainingpeaks.com) a webu TrainingBible Coaching (www.trainingbible.com).

Joe žije a trénuje v McDowell Mountains v Scottsdale v štáte Arizona s výhľadom na Valley of the Sun.

Viac na: www.joefrielsblog.com