Pomlé Run 6 opäť s rekordnou účasťou

pomle-run-2018

Na tohtoročný tradičný šamorínsky beh Pomlé Run 6 sa zaregistroval rekordný počet účastníkov –  až 1 324. Na štart v športovom areáli x-bionic® sphere sa postavili bežci v  jednotlivých disciplínach, ktoré boli prispôsobené veku bežcov a aj ich výkonnostnej úrovni. Povzbudiť ich prišlo takmer 5 000 divákov.

Pomlé Run 6 je ideálne podujatie, kde si deti, teenageri a dospelí, amatérski, ale aj profesionálni športovci môžu preveriť svoje sily, schopnosti a limity. Tradične sa koná 8. mája a výťažok zo štartovného je tiež tradične použitý na charitatívne účely. Tento rok pomôže Zariadeniu pre seniorov v Šamoríne. PomléRun je zároveň súčasťou Šamorínskej bežeckej ligy.

Víťazi jednotlivých disciplín

Predškolský vek – 150 m: všetci malí bežci
1. stupeň ZŠ – 800 m: Oliver Šimlovič z FC ŠTK 1914 Šamorín, Sofia Kallová z Motigo
2. stupeň ZŠ – 1500 m: Szilárd Bóna z KKK Komárno, Anna Lelkes SBK Šamorín
Hobby beh 3,2 km: Michal Kranitz, Flóra Bíroóvá
Hlavný beh 10 km: René Valent BEHAME.sk, Dagmar Vargová AK Bojnicky

Víťaz hlavného behu na 10 km René Valent z klubu BEHAME.sk s časom 34:27: „Cítim sa neskutočne, keďže som dokázal obhájiť minuloročné prvenstvo. Klobúk dole pred konkurenciou, každý rok je to lepšie a lepšie. I dnes to bolo veľmi tesné. Atmosféra je tu skvelá a preto sa sem rád vraciam.“

Minuloročné víťazstvo obhájila aj Dagmar Vargová z AK Bojnicky s časom 41:49: „V x-bionic® sphere je vždy parádna atmosféra, ktorá nám pomáha prekonávať svoje limity. Bežala som tu i minulý rok a práve preto som sa rozhodla štartovať i dnes. Veľmi sa mi tu páči, panuje tu rodinná atmosféra.“

Šamorínske športové kluby medzi sebou súťažili v rámci hlavného behu o putovný zvonec, ktorý si odnáša 3KLUB Šamorín – triatlon.
Trofej Najrýchlejší Šamorínčan v hlavnom behu získal Ladislav Kašša.


Kompletné výsledky tohtoročného Pomlé Run 6