ČOKOLÁDOVÁ TRETRA 2018 – úspešná premiéra v Bratislave

cokotretra_ba-title

Čokoládová tretra má za sebou úspešnú premiéru v Bratislave. Vlani sa populárny moravský seriál dostal prvýkrát na Slovensko, v tomto roku pribudli ku Košiciam aj ďalšie mestá, okrem Bratislavy tiež aj Lučenec a Dubnica nad Váhom.

350 detí behalo na Hviezdoslavovom námestí

Hviezdoslavovo námestie v centre Bratislavy je atraktívna miesto, viacero zahraničných turistov so záujmom sledovalo čo sa to deje. To vtedy, keď po 9.30 zazneli prvé výstrely a v skupinách sa behalo na 100 m, 200 m a 300 m. Dovedna 350 detí z bratislavských ale aj mimobratislavských škol (napr. Nitra, Malacky, Pezinok, Báhoň, Modra) a tiež aj viacero individuálnych prihlásených sa dobre bavilo. Napokon vyšlo aj počasie a tak bolo populárne bratislavské námestie na 5 hodín doslova atletické. Istotne, podklad nebol taký rovný ako na atletickej dráhe, ale tým súťaže nabrali ďalší dramatický rozmer. Nechýbal ambassador Ján Volko, ktorý ochotne pomáhal aj pri organizačných prácach. Duša všetkého jeho trénerka Naďa Bendová aj s manželom a celou rodinou sa tešili nielen z úspešného priebehu ale  aj z prvenstva dcéry Emy v kategórii dievčat na 300 m.

Čokotretra 2018 Bratislava 2018

“Rád pomôžem, keď deti môžu športovať. Všetci sa pustili do šprintovania s veľkým nasadením a to je prísľub a potvrdenie životaschopnosti tejto akcie,” povedal Ján Volko, ktorý si stredajší tréning odkrútil až podvečer.

Víťazi jednotlivých kategórii

100 m (nar. 2011 a mladší)
Chlapci: Dominik Michalko (Run for Fun)
Dievčatá: Nina Kalmárová (individuálna) a Tereza Krajňáková (ZŠ Sokolíkova)

200 m (nar. 2009-2010)
Chlapci: Juraj Hlaváč (ZŠ Malacky)
Dievčatá: Karolína Marková (Kryha)

300 m (nar. 2007-2008)
Chlapci:  Adam Lelkes (ZŠ Sokolíkova)
Dievčatá: Ema Bendová (Kryha)

V ďalších dňoch nasledujú Košice 17.5., Lučenec 18.5. a Dubnica nad Váhom 23.5., z týchto miest postupujú vždy najlepší traja do celoslovenského finále, ktoré bude 1.6. v Košiciach.
A dve deti z celoslovenského finále v každej disciplíne chlapcov a dievčat postúpia do ostravského finále, kde budú súperiť s talentami z Čiech a Poľska priamo na Zlatej Tretre Ostrava 13. júna pred plným štadiónom.

Organizátori použili pre propagáciu Čokoládovej Tretry výhradne sociálne médiá. Ich posty mali až 13 000-ovú sledovanosť na Facebooku. Úspech zaznamenala aj kampaň Čokotretroviny na Instagrame.
Tieto atletické preteky sú určené pre deti od 6 do 11 rokov a majú v Čechách už 50 ročnú tradíciu. Majú pritiahnuť deti k atletike, umožniť jej spoznať svoje vzory a ochutnať výnimočnú atmosféru svetového atletického podujatia, mítingu Zlatá Tretra v Ostrave.


Záujemcovia o účasť na Čokoládovej tretre sa môžu registrovať  tu a facebookových stránkach Cokoladova Tretra Slovensko.