Pohľad do zákulisia bežeckých podujatí Be Cool

ČSOB zimná séria štart

Čo chystá agentúra Be Cool

Míľa pre Ukrajinu

„V Bratislava Marathon Team-e vnímame celú situáciu na Ukrajine aj veľmi osobne – jedna členka nášho tímu, naša trénerka Julka pochádza z Ukrajiny. Prostredníctvom nej sme denne konfrontovaní dôsledkami vojenského konfliktu. Stovky žien a detí utekajúcich pred vojnou stoja pred hranicami našej krajiny, preto sme sa rozhodli pomôcť spôsobom, ktorý nám je najprirodzenejší – pohybom. Každý, kto sa zapojí do iniciatívy Míľa pre Ukrajinu, zabehne alebo odkráča 1 míľu (1,609 km) a zaplatí dobrovoľné štartovné, podporí dobrú vec. Celý výťažok venujeme po Julkinom osobnom odporúčaní niektorej z charitatívnych organizácií priamo na pomoc a podporu najslabších a najzraniteľnejších – detí a ich matiek, ktoré museli opustiť svoju rodnú krajinu, a našli dočasné útočisko na Slovensku,“ vysvetlil Jozef Pukalovič z agentúry Be Cool.
Míľu pre Ukrajinu je možné absolvovať do nedele 6. marca, za prvé dva dni sa zaregistrovalo už 394 bežcov, ktorí spoločne vyzbierali 5064 eur. Zapojili sa bežci nielen zo Slovenska, ale túto iniciatívu si už osvojili bežci z 10 krajín z celej Európy. Registrácia

Profesia RUN

Na druhý ročník netradičného virtuálneho behu sa prihlásilo približne 800 bežcov, z nich si svoj výkon na 5-kilomerovej trati nahralo do systému už približne 120. Behá sa do nedele 6. marca. Najviac z doposiaľ prihlásených bežcov pôsobí v oblasti informačných technológií a telekomunikácií – 126. Medzi účastníkmi sú bežci pochádzajúci z 12 krajín: Česko, Francúzsko, Macedónsko, Maďarsko, Mexiko, Nepál, Poľsko, Rakúsko, Španielsko, Turecko, Ukrajina a Slovensko. Registrácia

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

ČSOB ZIMNÁ SÉRIA 2021/2022 (MDŽ edícia – IV. Ddiel)

Populárny zimný seriál – jeho IV. diel (MDŽ edícia) – sa v sobotu 12. marca už pobeží nielen virtuálne, ale aj klasickou formou. Súťažiť sa bude na tradičnom mieste v Petržalke pri Draždiaku a všetci, ktorí absolvovali štyri diely, sa môžu tešiť na skompletizovanie skladačky Bratislavského hradu z jednotlivých medailí.
Štart pretekov na 10 km bude o 10.00 h, bežci na 5 km vybehnú na trať o 11.30 a detské behy sa začnú o 12.00 h.
Kto nemôže bežať klasicky, má šancu zabehnúť si záverečný diel ČSOB zimnej sére 2021/2022 aj virtuálne od 11. do 13. marca. Výsledok je potrebné nahrať do systému do pondelka 14. marca. Do celkového hodnotenia sa bude počítať súčet časov z troch virtuálnych + 1 klasického behu, alebo zo 4 virtuálnych. Zatiaľ je prihlásených 230 bežcov.
Registrácia | klasické behy   |  Registrácia | virtuálne behy

17. Ročník ČSOB Bratislava Marathon

V prvý aprílový víkend, 2. a 3. 4. 2022, Bratislavu opäť rozbehajú bežci všetkých vekových a výkonnostných kategórií na 17. ročníku ČSOB Bratislava Marathon, ktorý je najväčším podujatím slovenskej bežeckej jari. Zatiaľ sa prihlásilo už takmer päťtisíc bežcov (4924), z nich je 458 zo zahraničia. „Už sme dosiahli také počty prihlásených, aké sme mali vlani na jeseň reálne na podujatí,“ skonštatoval riaditeľ 17. ročníka ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.
Najväčší záujem je o polmaratón (takmer 1400), o kráľovskú vytrvaleckú disciplínu, maratón, má záujem 570 bežcov. Na detské behy zaregistrovali rodičia štyri stovky malých športovcov – jedno euro zo štartovného poputuje prostredníctvo občianskeho združenia Slniečko na ceste na detskú chirurgiu.
Organizátori už zverejnili vizuál medaily i trička plus batôžka pre účastníkov detských behov. Novinkou je, že všetci účastníci ČSOB Bratislava Marathon si budú môcť prvý raz v histórii vygravírovať na zadnú stranu medaily meno a cieľový čas. Registrácia

Otvorenie dm zóny

Agentúra Be Cool v spolupráci s dm drogerie otvorí novú športovú „dm zónu“ v utorok 8. marca na ulici Augustína Murína v bratislavských Krasňanoch. Zóna vznikla z financií vyzbieraných na dm ženskom behu 2021 v spolupráci s bratislavskou mestskou časťou Rača.