Pod Tatrami bežíme do vrchu už 18 rokov

Júl je tradične pod Tatrami spájaný s Memoriálom Jána Stilla – behom do vrchu, ktorý je súčasťou projektu TATRY V POHYBE – PRESTIGE TOUR… a to, že je to tradičné podujatie dokazuje aj fakt, že tento rok sa koná už po osemnásty raz.

Beh do vrchu z Novej Lesnej na Hrebienok preverí bežeckú kondíciu pretekárov z celého sveta už 15. júla 2017. V bohatej histórii podujatia nechýbali bežci z USA či Líbye, ale najväčšie zastúpenie majú aj tak Slováci a Česi, ktorí si beh v malebnom prostredí Vysokých Tatier nenechajú ujsť. Rovnako tak ich čoraz viac láka aj prislúchajúci Night Run Nová Lesná, ktorý sa tento rok pobeží už po tretíkrát .

Osemnásty ročník Memoriálu Jána Stilla je zároveň súčasťou série Slovenského bežeckého pohára 2017. Asfaltová trať dlhá 9.370 metrov preverí aj tých najskúsenejších. Dôležité je však jej prevýšenie - 533 metrov, ktoré nie je zanedbateľné. Pre tých, ktorí si na hlavný pretek netrúfajú, organizátori pripravili v piatok večer – 14.7.2017 aj menej náročný Night Run ulicami Novej Lesnej, v celkovej dĺžke 5.700 metrov  

Účastníci podujatia MJS 2017 môžu súťažiť vo viacerých kategóriách a okrem skvelého zážitku si domov odnesú aj špeciálnu medailu zo série TATRY V POHYBE – PRESTIGE TOUR 2017, či darček s logom podujatia.

Ako je zvykom, pretek je doplnený aj o sprievodný program, ktorý láka ľudí z celého okolia. Tento rok sa účastníci môžu tešiť na vystúpenie hudobnej skupiny 4KA, bubnovú show v podaní skupiny BATIDA, do rytmu bude hrať aj DJ SPECTRA, ale porozprávať sa môžu aj s významnými slovenskými športovými osobnosťami.

Viac informácií sa dozviete na oficiálnej stránke podujatia www.mjs.novalesna.sk alebo na facebook @MemorialJanaStilla a  www.tatryvpohybe.sk.

Registrácia : MJS 2017: http://pretekaj.sk/sk/podujatia/mjs2017/preteky/259/registration

Registrácia : NIGHT RUN NOVÁ LESNÁ 2017: http://pretekaj.sk/sk/podujatia/mjs2017/preteky/260/registration

S pozdravom
ORGANIZAČNÝ VÝBOR MJS 2017