Peťo a Peťa sa stali Tatranskými šelmami ULTRA

Ždiar 21.8.2016: Tatranská šelma ULTRA SKYMARATHON® 2016 už má svojich premožiteľov. Petra Mücková (32), bežkyňa z Beskyd, zlomila traťový rekord, ktorý držala minuloročná víťazka Denisa Šulcová s časom: 7:43 hod. Petra odbehla 55 kilometroch s prevýšením 3126 m za 7:34 hod.

„Už od roku 2013 behávam ultratraily a naozaj som sa do tejto disciplíny zamilovala. Podobných podujatí mávam 12 až 13 ročne, ale na Šelme ULTRA som po prvý krát. Počasie mi vyhovovalo, organizácia bola bezchybná,  to ani nehovorím o tých horách a atmosfére. Som rada, že som si tento termín vyhradila a prišla sem.  Skvelý pocit mám z ľudí, bola som prekvapená, koľkí fandili pozdĺž trate.  Fakt pekné preteky.“ povedala Petra Mücková po dobehnutí do cieľa. Ako druhá do cieľa po 6 minútach za víťazkou dobehla Lucia Gašiaková z Bytče, ktorej čas bol tiež lepší ako traťový rekord z vlaňajška. Treťou v cieli bola Košičanka Marína Kissová.

Z víťazstva absolútnom poradí sa tešil aj mladý  talent z Brezna a horský nosič na Štefánikovu chatu, Peter Fraňo (20), ktorý síce traťový rekord neprekonal, ale rešpekt za čas 6:14 hod. si určite zaslúži. Viac o tom ako sa mu bežalo prezradil sám: „Bežalo sa mi parádne, prvú polku som chcel bežať pomalšie a potom pridať. Vedel som, že v zbehoch sa to bude lámať a tam som chcel pritlačiť. Až do konca to bolo dosť dramatické, lebo prvý traja sme sa až do posledného zbehu držali pohromade.  Prišiel som si sem hlavne zabehať a nie vyhrať, takže nijako zvlášť nervózny som nebol.“ stupienok víťazov na druhom mieste doplnil domáci Tomáš Kačmarčík a na treťom Zdeno Longauer z Banskej Bystrice.

5Mikulecká MarcelaIscarex Česká Třebová

POZVÁNKA: SKYRACE® po prvý krát v Západných Tatrách: Vysokohorský beh cez Klín 15.9.2016

Počas štátneho sviatku, vo štvrtok 15.9.2016, budú mať syrunneri opäť neservírovanú porciu výškových metrov, tento krát v Západných Tatrách. Vysokohorský beh cez Klín organizujú horolezci z Liptovského Hrádku spolu s turistami a lyžiarmi z Pribyliny a Horská záchranná služba. Budú to preteky typu SKYRACE® a sú zaradené do ligy SSkyA. Celková dĺžka trasy je 20,5 km s prevýšením 1280 m. Bežci budú štartovať z Račkovej doliny, cez Gáborove sedlo až na vrchol Klinu (2176 mnm),  potom zbehnú do Račkovho sedla a celou Račkovou dolinou sa opäť vrátia do miesta štartu. Registrácia je už spustená, tak sa neváhajte prihlásiť: http://klin.snowski.sk/sk/registracia.php