Opustil nás novinár, komentátor a atlét Jozef Polešenský

Vo štvrtok 5. januára zasiahla slovenskú športovú obec smutná informácia, že nas vo veku 59 rokov rokov opustil novinár žurnalista Jozef Polešenský.

Jozef sa narodil sa 28. decembra 1957 v Trnave.

Jeho prvé športové kroky ho zaviedli do trnavskej Lokomotívy, kde to skúšal s futbalom. V roku 1975 presedlal na atletiku a tá mu robila spoločnosť až do konca života. Najprv sa jej venoval ako atlét – chodec, neskôr ako tréner a nakoniec ako komentátor bežeckých podujatí.

Posledná rozlúčka s Jozefom Polešenským sa uskutoční vo štvrtok 12. januára o 14.00 v krematóriu v Banskej Bystrici – Kremničke.

Česť jeho pamiatke!

Komentáre 2

  1. Ďalšia zo série smutných správ na prelome rokov. Odišiel dlhoročný atletický odborník, spíker, rozhlasový komentátor, novinár a v neposlednom rade tiež skvelý priateľ. Bol neodmysliteľnou súčasťou každého jedného významnejšieho atletického podujatia, a to nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Naposledy sme sa mali možnosť spolu vidieť v máji 2015 v Dubnici nad Váhom, na Európskom pohári klubových majstrov v atletike a keďže bol profesionálne neuveriteľne dôsledný a pracovitý, z novinárskeho presscentra odchádzal opäť posledný …
    „Ďakujem, bolo to tu super, teším sa nabudúce …“, utrúsil na rozlúčku pri pevnom stisku rúk, s iskrivým pohľadom a mrožím úsmevom iba jemu vlastným. Ani jedného z nás vtedy nenapadlo, že žiadne nabudúce už nikdy nebude. Čas sa naplnil, svieca života dohorela. Až neuveriteľne rýchlo, nečakane, nepozorovane …
    Vyslovujem pozostalej smútiacej rodine moju úprimnú sústrasť.
    Jozef, ďakujeme, bol si skvelým spoločníkom, budeš nám chýbať! Odpočívaj v tom atletickom nebíčku v pokoji!

  2. Našiel som tu túto správu naozaj náhodou .Pamatám si Jožka z čias štúdia na Pedagogickej Fakulte v Trnave. Vídali sme sa na tréningoch keď odkrajoval tréningové kilometre v ´´Kamenáči´´alebo na atletickej dráhe…Sporadicky som o ňom neskôr čítal v tlači resp ho našiel na nejakej fotke zo športového podujatia a bolo mi jasné, že celý život zostal verný športu .Spomínam z týchto čias ešte na zanietených Trnavských Novinárov a Komentátorov Jarka Lieskovského a Maroša Pavlíka ktorí dokázali atmosférou z každého vidieckeho behu spraviť majstrovstvá sveta…Nikdy som sa už s tak zanitenými ľuďmi nestretol… Určite nikto nečakal , že Jožko nás opustí v takom mladom veku ..
    Jožko Ďakujeme