NIKE FREE RN 5.0

NIKE-TITLE-FREE RN 5,0

Novinka ktorá umožňuje prirodzený pohyb chodidla a zároveň zaisťuje jeho oporu

Nové topánky Nike Free RN 5.0 majú najvýznamnejšiu technológiu Nike Free, ktorá prináša bežcom pocit chôdze alebo behu na boso a zároveň poskytuje chodidlu potrebnú oporu a držia ho na mieste, na ktorom má byť.

Pocit druhej kože a flexibilná podošva topánky, to sú hlavné benefity novej obuvi, ktorá prináša bežcom dokonalý pôžitok z pohybu chôdze alebo behu na boso.

Podpora chodidla v jeho prirodzenom pohybe

Nové Freečka boli navrhnuté tak, aby podporovali chodidlo v jeho prirodzenom pohybe. Ak môžu chodidlá prirodzene a bez obmedzení pracovať, jednoducho byť samé sebou, potom ‚technológia‘, s ktorou sme sa všetci narodili, funguje sama o sebe najlepšie. Právo na prirodzený pohyb by mal mať každý. A práve Nike Free svojou flexibilitou a dôrazom na prirodzený pohyb túto možnosť otvárajú.

Neobmedzený pohyb nohy vedie k používaniu a posilňovaniu kľúčových svalov chodidla a zvyšuje ich pružnosť a stabilitu. Prevratná konštrukcia umožňuje chodidlu pohybovať sa a reagovať čo najprirodzenejšie. Nike pri vývoji jednotlivých produktov neustále spolupracuje so špičkovými športovcami, získava ich spätnú väzbu, ale predovšetkým tiež monitoruje ich výkon a získava dáta z ich pozorovaní.

„Nike Free dokonale vystihuje princíp prirodzeného pohybu. Zvršok topánky vytvára pocit druhej kože, ktorá pevne obopína chodidlo a chráni ho. A flexibilná podošva umožňuje chodidlu prirodzený pohyb“, hovorí Sean McDowell, kreatívny riaditeľ pre Nike Running. Pevný zvršok topánky, drží chodidlo bližšie podošve a zaisťuje tak lepšie usadenie chodidla a jeho pohyb.

Zatiaľ čo predtým bolo behanie skôr nevyhnutným spôsobom, ako sa dostať z bodu A do bodu B, dnes je obľúbeným športom a životným štýlom. Hoci sa dôvod na behanie s časom zmenil, ľudské chodidlo zostáva stále rovnaké.

História Freečiek

Pred viac ako desiatimi rokmi navštívil tím Nike uznávaného univerzitného atletického bežeckého trénera Vin Lanannu, aby im ukázal ako vedie tréning. A po pravde boli prekvapení, keď videli, že Lannan necháva svojich zverencov behať na boso. Z údivu sa nakoniec stala výzva: „Dokážeme vytvoriť topánku tak, aby bola schopná napodobniť pohyb bosej nohy a pritom nohu stále chránila?“

V nasledujúcich mesiacoch sa výskumné športové laboratórium Nike snažilo detailne porozumieť biomechanike chodidlá a behu na boso. Výsledky úplne zmenili výrobu topánok Nike.

Prirodzený pohyb podporuje prirodzenejší beh – pri každom kroku zapojíte svaly, ktoré do tej doby nezdravo spali a ochabovali. Počas posledných desiatich rokov prevládala predovšetkým snaha bežecké topánky čo najviac odľahčiť a ďalšími vylepšeniami dosiahnuť špičkovej výkonnosti. Najdôležitejším cieľom ale zostal prirodzený pohyb. Počúvame športovcov. Tak to Nike robí od začiatku.

Rob Dolan, riaditeľ dizajnu oddelenia bežeckých topánok, bol mnohokrát svedkom ako zásadný vplyv má táto inovácia: „Nike Free má neuveriteľný vplyv na to ako dnes športové topánky vyrábame – to platí najmä pre celý bežecký rad.“

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Zmenená filozofia konceptu športovej topánky

Správanie bosej nohy znova redefinovalo poňatie športovej topánky. Pomerne dlho bol koncept športovej topánky postavený na vylepšovaní, dostavovaní a pridávaní. Tentoraz však bola zmenená celá filozofia. Uberáme. Dôraz, ktorý Nike Free kladie na flexibilitu a napodobňovanie prirodzeného pohybu zmenil všetko. Hladká podrážka so zárezmi ovplyvnila celé odvetvie. Dnes už nenájdete profesionálne športové topánky od tenisu po basketbal, ktoré by s fenoménom prirodzeného pohybu nepracovali. „Všetko čo potrebujete už je ukryté vo vnútri.“ Povedal Bill Bowerman

Presne to, čo potrebujete. Nie viac, nie menej. Tréner Bill Bowerman, sám aktívny športovec a spoluzakladateľ Nike vtelil tento prístup do každého výrobku. Ako skutočný priekopník funkčnosti, vytvoril svoje vlastné pravidlá a úplne nový prístup k tomu, ako by topánka mala vyzerať a ako by sa mala vyrábať. Jeho tvrdohlavosť a jasné názory napriek prvotnej nedôvere a nezdarom nakoniec zvíťazili. Posadnutosť dostať zo svojich zverencov to najlepšie, ho viedla tak ďaleko, že bojoval o každý gram navyše, ktorý by ubral na možnostiach nabehať väčšiu tréningovú vzdialenosť.

Menej prekážok znamená prirodzenejší a plynulejší beh a s tým ide ruka v ruke aj víťazstvo. Bowerman v boji o každý gram topánky vo svojej dielni doslova „oholil,“ odstránil podľa jeho súdu nepotrebné, pridal tlmenie a pohodlie zvršku s vlastnosťou ponožiek, a to všetko oveľa skôr ako sa všetko stalo štandardom. Legendárny tréner, na pol úväzku aj vedec a inovátor, známy ako neúnavný propagátor tézy, že najlepšia podrážka je chodidlo s hrotmi, túto svoju myšlienku našťastie nevedel nikdy tak ďaleko. Urobil však všetko, aby sa priblížil ideálu a zdôraznil predovšetkým prirodzenosť.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

NIKE FREE RN 5.0

  • Vracia sa ku svojim koreňom ako je prirodzený pohyb.
  • Aktualizovaný vzor flex drážky a modifikovaná medzipodrážka poskytuje väčšiu flexibilitu než jeho predchodca.
  • Drážky od päty ku špičke zlepšujú kontakt nohy so zemou.
  • Pena s nižšou hustotou lepšie zprostredkuje kontakt nohy so zemou.
  • Vytvára pocit bosej nohy : pocit s každým krokom.
  • Navrchu priedušná a pružná sieťovina sa pohybuje pomocou nohy, zatiaľ čo syntetické semišové prekrytia poskytujú stabilnú podporu.
  • Pružný zvršok sedí na nohe ako ponožka.

Vyhrajte dva páry NIKE FREE RN 5.0

NIKE oslavuje s nami. Zapojte sa do súťaže o jeden z dvoch párov tejto jedinečnej športovej obuvi. Ceny do súťaže venovala jediná špecializovaná NIKE store, ktorú nájdete v bratislavskom Auparku.

Súťaž prebieha na našom facebook-u.

Komentáre 2

  1. Super tenisky bolo by dobré mať také a moja dcéra by bola určite neskutočne nadšená.Jediny obchod na Slovensku je Aupark v Bratislave.

  2. Jediný obchod je v Auparku v Bratislave.