Neopakovateľná príroda Volovských vrchov opäť privíta bežcov Horského behu Smolník

Už po štvrtý krát bude bodka za bežeckou sezónou na Východe patriť Horskému behu Smolník. Dve trate preveria celosezónnu prípravu bežcov, ktorí svoju záľubu našli v horách, prevýšeniach a nedotknutej prírode.

Prémiová, 33 km dlhá trať s kumulovaným prevýšením 1 400m opisuje oblúk po hrebeni obkolesujúci dolinu Smolníckeho potoka. Nazýva sa Beh hrebeňom Volovských vrchov a využíva tiahle stúpanie na vrchol Osadníka a hrebeň, ktorý poznáme z cesty SNP. Jeho druhá polovica zasahuje rázsochu Hekerovej a tvorí takpovediac odbočku od hlavného hrebeňa. Od Osadníka sú to ešte dve výraznejšie stúpania (na Pipitku a spomínanú Hekerovú), no terén je relatívne zvlnený po celej jeho dĺžke. Podkladom je zvážnica no miestami pretekárov prenesieme aj cez les a „srnčie“ chodníčky.

Po stopách smolníckych baníkov je názov kratšej trate, ktorá  prevedie začínajúcich či skôr rekreačných bežcov 11km dlhým okruhom s kumulovaným prevýšením 470m. Na jej trase je historická krížová cesta s murovanými kaplnkami aj známe Kúpele Štós. Cieľ je na námestí obce Smolník, hneď nad historickou tabakovou továrňou a ďalšími banskými skvostami, ktoré to zostali z dôb, kedy bol Smolník bohatým centrom celej doliny.

Štartujeme v sobotu 10.11.2018

Každoročne sa na HSB prihlasuje viac a viac pretekárov a obľube sa tešia narovnako obidve trasy. Registrácia je už spustená, Obraz o tom, ako to vo Volovských vrchoch vyzerá poskytne video z vlaňajška.

Prvých 200 prihlásených dostane štýlové funkčné ponožky s originálnou grafikou, pripravujeme aj bežecké šiltovky, tombolu a veľa zaujímavých sprievodných aktivít pre deti a doprovod.

Organizačný tím HBS 2018 🙂