Najkrajší slovenský beh, dm ženský beh v Bratislave, vypredali už tri týždne pred štartom, v sobotu beží 4500 žien a dievčat

Popularita dm ženského behu priam neskutočne rastie

Kým v premiérovom ročníku pred jedenástimi rokmi štartovalo 620 odvážnych žien a dievčat, na sobotný 11. ročník sa prihlásilo až 4500 bežkýň! „A určite by sme ich mali na štarte aj viac, lenže z kapacitných dôvodov sme už tri týždne pred podujatím zastavili registráciu, pričom pôvodné číslo 4000 účastníčok sme navýšili o ďalších päťsto,“ vraví hrdo športový riaditeľ dm ženského behu Jozef Pukalovič a dodáva. „Takéto niečo sme v minulosti nezažili!“

V porovnaní s minulým rokom sa na dm ženský beh prihlásilo o 900 bežkýň viac. Organizátori z agentúry Be Cool a zo spoločnosti dm drogerie markt, s. r. o., zaznamenali na 4-kilometrovej trati nárast počtu bežkýň o 20 percent v porovnaní s vlaňajškom, na 10 km a na Behu mamy s dcérou je to dokonca až 24 percent viac!

„Najvyšší nárast je v disciplíne, ktorá mala vlani premiéru – v nordic walkingu je počet prihlásených vyšší dokonca až o 72 percent,“ doplnila Bronislava Chrappa z organizačného tímu dm ženského behu. Zo 4500 bežkýň sú približne tri stovky zo zahraničia, 1561 si uvádza ako bydlisko Bratislavu.

„Hlavné mesto bude nabité ženskou energiou, očakávame – tak ako každý rok – fantastickú atmosféru,“ poznamenala Natália Franková, zástupkyňa spoločnosti dm drogerie markt, s. r. o. a skupinová vedúca marketingu. Takisto  prezradila, že všetky bežkyne sa môžu tešiť na bohatý štartový balík od dm drogerie markt, v ktorom nájdu viac ako 20 rôznych produktov.

Okrem stoviek rekreačných a príležitostných bežkýň pobežia v sobotu i popredné slovenské vytrvalkyne. Na štart sa postaví napríklad Žofia Naňová, tohtoročná majsterka SR v cestnom behu na 10 km, ktorá vyhrala posledné dva ročníky Telekom Night Run. Prihlásila sa aj víťazka TNR 2021 Katarína Lovrantová, pobeží i Zuzana Gejdošová. Všetky tri špičkové bežkyne sú aj ambasádorkami dm ženského behu.

Táto pocta sa ušla i ďalším osobnostiam ako sú Ilse Dippmann (zakladateľka Asics Rakúskeho behu žien), Soňa Hrabec Kotulková (kozmetická a lifestyle influencerka), Lucia Krajčovič (bývalá profesionálna zápasníčka v thajskom boxe a MMA), víťazka behu na 4 km od roku 2018 a držiteľka traťového rekordu (14:11 v roku 2019) Lucia Pelikánová, ktorá je aj aktuálna majsterka sveta v canicrosse (beh so psom), Soňa Kopčoková (ultramaratónkyňa, exmajsterka sveta v body fitnese/2006) a Bronislava Chrappa (členka organizačného tímu dm ženského behu a zároveň milovníčka behu v akejkoľvek forme). Ambasádorkami 11. ročníka dm ženského behu sú aj dievčatá z bratislavského ženského bežeckého klubu SheRuns, v ktorom trénerky pomáhajú každý rok na štvrtkových tréningoch pripraviť ženy a dievčatá práve na dm ženský beh.

Prezentácia (prevzatie štartového čísla a bohatého štartového balíka) na 11. ročník najkrajšieho behu na Slovensku sa začne vo štvrtok 21. 9. na námestí v Eurovea o 12.00 h a potrvá do 19.00 h, takisto to platí aj v piatok 22. 9. V sobotu 23. 9. je možné prevziať si štartové číslo od 8.00 do 13.00 h, najneskôr však hodinu pred štartom príslušnej disciplíny.

„Štarty sme pre rozdelili na viac vĺn,“ informoval Jozef Pukalovič. „V behu na 4 km budú až štyri štarty, prvý o 10.00, posledný s najrýchlejšími bežkyňami o 12.00 h, medzi každým štartom je 40-minútová pauza. Štart pretekov na 10 km je o 14.00 h pre bežkyne, ktoré si trúfajú zvládnuť trať do 60 minút, ostatné vybehnú o 14.15 h.“

Ešte pred prvým štartovým výstrelom sa v priestore štartu/cieľa uskutoční o 9.40 h slávnostné otvorenie aj s „vlajkoslávou“, na ktorej sa zúčastnia oslovené bežkyne zo všetkých účastníckych krajín.

Spoločnosť Be Cool, s. r. o., organizátor 11. ročníka dm ženského behu a spoločnosť dm drogerie markt, generálny partner podujatia, slávnostne otvorili  na Podzáhradnej ulici v Bratislave ďalšiu „dm športovú zón“!, športové ihrisko v miestnej časti Podunajské Biskupice. Na otvorení sa zúčastnili Natália Franková za dm drogerie markt, s. r. o., starosta Podunajských Biskupíc Roman Lamoš a športový riaditeľ dm ženského behu Jozef Pukalovič.

Finančné prostriedky na vybudovanie „dm športovej zóny“ boli vyzbierané z výťažku z časti štartovného na 10. ročníku dm ženského behu v roku 2022.