SÚŤAŽ – Najkrajší bežecký príbeh

Priatelia BEHU LEŽÉRNEHO, pre radosť behaného a zdraviu prospešného vyhlasujú súťaž o Najkrajší bežecký príbeh. Je beh činnosť, bez ktorej si svoj život neviete predstaviť? Zmenil vám beh život, alebo ste s ním zažili svoje najkrajšie chvíle? Čokoľvek to je, čo vám beh daroval, podeľte sa o tom s nami a vyhrajte jednu z troch cien, ktorú do súťaže venoval Ready2Run.sk

Do súťaže budú zaradené všetky príspevky, ktoré do ich zaslania neboli publikované na internete, v televízii, rozhlase, či v printovom médiu. Maximálnym rozsah 10 normostrán (10x 1800 znakov) a 4 fotografie. V súťaži budú uverejňované príspevky len v jazyku Slovenskom, Českom a Anglickom.

Okrem týchto obmedzení nie sú žiadne iné. Autor sa môže rozhodnúť pre formu príspevku od rozprávania, cez opis, fejtón … až po báseň. O umiestnení fotografií v texte rozhoduje autor, avšak je potrebné konzultovať z technickým tímom www.beh.sk. Redakcia si vyhradzuje právo nepublikovať text, ktorý svojim obsahom uráža, obsahuje vulgarizmy, prípadne sa inak prieči zásadám morálky a slušnej komunikácie.

Priebeh súťaže/propozície:

Súťaž bude vyhlásená pred 17.11.2015 na facebook v skupinách Beh Ležérny a I Run a na stránke www.beh.sk. Príspevky sa môžu prihlasovať počas celej doby trvania súťaže. Jeden autor môže prihlásiť do súťaže maximálne 2 príspevky počas doby trvania súťaže. Za účasť v súťaži sa neplatí žiadny poplatok.
Príspevky budú v poradí ako boli prijaté uverejňované na stránke beh.sk v sekcii Dojáky s jasným označením „SÚŤAŽ“ pred názvom príspevku. Za jednotlivé príspevky sa dá hlasovať pomocou „páči sa mi to“ pre ľudí zaregistrovaných na facebook.com, v prípade, že nie ste zaregistrovaní na facebook, môžete za príspevok hlasovať formou pridania komentára. Zdvojené hlasy budú odrátané.
Súťaž bude po spočítaní hlasov jednotlivých príspevkov vyhodnotená 18.4.2016, poradie bude zverejnené na stránke www.beh.sk.

Príspevky umiestnené na prvých troch miestach získavajú od hlavného partnera a sponzora súťaže Ready2Run darčekové kupóny v hodnote 100 EUR, 50 EUR a 30 EUR, príspevky umiestnené na prvých 15-ich miestach môžu byť po dohode a súhlase autora zaradené do knižného vydania.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov a ocenenie víťazov prebehne 30.4.2016 na Európskom Behu Matky Zeme (GAIA Run).

Príspevky a otázky k súťaži môžete posielať na adresu pavol@sovic.sk od 17.11.2015 do 17.4.2016.

Organizátor súťaže OZ Priatelia Behu ležérneho
Hlavný partner súťaže Ready2Run
Mediálny partner súťaže www.beh.sk

Komentáre 4

 1. Komu alebo kam sa môžu príspevky posielať ? 🙂

 2. Dobrý deň Katarína,

  asi ste prehliadli vetičku nad Organizátorom súťaže „Príspevky a otázky k súťaži môžete posielať na adresu pavol@sovic.sk od 17.11.2015 do 17.4.2016.“

  Prijemný deň,

  Ľuboš

 3. Vzhľadom na posun termínu podujatia GAIA Run sa posúvajú aj všetky termíny vyhodnotenia súťaže a ocenenia autorov.
  Vyhodnotenie – 18.5.2016, slávnostné vyhodnotenie 29.5.2016 na podujatí GAIA Run, Bratislava-Petržalka
  A ešte pre potešenie všetkých autorov. Ivan Štefanec, ktorý prevzal záštitu nad GAIA Run, keď sa dozvedel o našom zámere,
  vydať z príbehov knihu, podporí v budúcnosti túto snahu. Ďakujeme.

 4. Dobrý deň.
  TÝMTO DÁVAM HLAS v súťaži Najkrajší bežecký príbeh
  Soni Macejákovej.
  Lebo nie som na FACEBOOKU.

  Aj ja som CHCELA príbeh napísať, naozaj som chcela, toľkými vecami sa ale zaoberám, že som príbeh napísať nestihla. A mala by som veru o čom písať …, o mojej láske k túlavému behu v prírode, o orientačnom behu, ktorý milujem, o krosoch, o zraneniach, o víťazstvách nielen nad súperkami, ale hlavne nad sebou, o kamarátstvach, … o povznesení sa nad názormi atletických odborníkov o amatérskych bežcoch, o povznesení sa nad výsmechom tzv. „slušných“ ľudí, čo sa pozerajú cez prsty na bežcov, a najmä na staršie bežkyne ako som ja,… o podpore mojich detí a vnúčat, ktorí mi fandia, … a hlavne o radosti, ktorú mi beh neustále prináša…
  Čo už, je to moja chyba, že som to všetko nepoložila na papier – možno v budúcnosti, ak bude príležitosť.
  Sonička Macejáková, rovesníčka, bežecká kamarátka ma neustále „nakopávala“, aby som nejaký príbeh napísala, veď zážitkov mám dosť, ale sklamala som ju a nenapísala NIČ, nuž aj touto cestou jej hovorím, prepáč.
  Katka O. / D.