#NajdiVSebeVitaza

csob_bam_2019_TITLE

#NajdiVSebeVitaza – je novým komunikačným posolstvom najväčšieho bežeckého podujatia na Slovensku, jarného ČSOB Bratislava Marathon 2019.

„Kde víťazom je každý“ je headlinom bratislavského maratónu od roku 2014. Vystihuje podstatu toho, ako organizátori vnímajú svojich účastníkov, bez ohľadu na to, či sú to najmenší lezúni, účastníci detských behov, hrdí maratónci, či stále aktívni seniori. V Bratislave sa má po dosiahnutí športového výkonu cítiť ako víťaz každý a základným cieľom organizátorov je tak aj ku každému pristupovať.

Nové motto

Dôvody prečo v roku 2019 bratislavský maratón okrem všeobecného titulku, charakterizujúceho celé podujatie, získal aj nové motto, ktoré je výrazne osobnejšie, vysvetlil riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič: „ČSOB Bratislava Marathon je podujatie plné ľudských príbehov. Príbehov skrývajúcich sa za každým jedným účastníkom, za každým jedným prekročením cieľovej čiary. Nie každý sen je naplnený, nie každá cesta je bez prekážok. Bez ohľadu na to, či ste si na podujatí splnili svoje predsavzatie a čas svietiaci na svetelnej tabuli pod „Bránou víťazov“ zodpovedá tomu, čo ste si vysnívali stojac v štartovom koridore, v Bratislave je pre nás „víťazom každý“. Každý kto prekoná sám seba, každý kto sa popasuje s prekážkami, s problémami, s osudom a v cieli ho zaleje ten jedinečný pocit. Ten pocit, ktorý pozná len „víťaz“. „Víťaz“, ktorý nie je pre nás vždy len ten prvý. „Víťaz“, ktorý môže byť každý jeden z vás. Každý jeden, ktorý si víťazstvo bude nosiť v srdci. Preto je aj v roku 2019 naším cieľom nadchnúť a zapáliť pre šport ozaj každého, dať každému ten jedinečný pocit toho, že keď prekoná prekážky, tak na záver bude zaslúžene odmenený a „nájde v sebe

#NajdiVSebeVitaza

„ČSOB Bratislava Marathon – to nie sú len tisícky športovcov na trati, ale tisícky prekonaných osobných cieľov.  No na to, aby sa to podarilo, treba začať vždy od seba. Nový odkaz podujatia #NajdiVSebeVitaza je silnou motiváciou, ktorá rozhýbe športovcov aj tých, ktorí sa k tomu ešte len odhodlávajú, aby posúvali vlastné hranice,“ uviedol Daniel Kollár, generálny riaditeľ ČSOB, ktorá je generálnym partnerom podujatia.

K naplneniu tohto cieľa organizátori pripravili viacero aktivít. Už od začiatku novembra je na sociálnych sieťach FB a Instagram, kde je Bratislava Marathon veľmi aktívny, komunikovaný pri jednotlivých postoch aj #NajdiVSebeVitaza, #BeYourOwnWinner.

Príbehy ambasádorov

Víťazi sa budú nachádzať aj v príbehoch ambasádorov 14. ročníka ČSOB Bratislava Marathon, ktorých bude symbolicky 14. Ich príbehy a športové výkony by mali byť tiež akýmsi návodom a motiváciou pre ľudí, aby začali športovať a športovaniu sa, aj keď len ako rekreační športovci, pravidelne venovali. Rovnako tak by mali byť inšpiráciou pre výkonnostných bežcov, že cesta k dosiahnutiu ozaj kvalitných športových výkonov môže byť rôzna, neraz aj veľmi kľukatá, ale o to sladší a príjemnejší je ten pocit, keď ste za vynaložené úsilie zaslúžene odmenený

Ambasádori budú predstavovaní postupne už od decembra 2018 a organizátori veria, že každým dňom sa k nim budú pridávať aj ďalšie desiatky a stovky bežcov. Poď s nami napísať aj ty svoj príbeh, poď nájsť v sebe aj ty víťaza. V Bratislave, na ČSOB Bratislava Marathon 2019, „kde víťazom je každý“.


  1. buď motivovaný
  2. buď šťastný
  3. buď zdravý
  4. buď trénovaný
  5. buď systematický
  6.  buď rozhľadený
  7. buď cieľavedomý
  8. buď ohľaduplný
  9. buď priateľský
  10. buď fair

#NajdiVSebeVitaza