Na pretekoch sme jedna veľká rodina.

Nultý ročník najdlhšieho štafetového behu naprieč Slovenskom The Run Slovakia absolvovali desiatky odvážlivcov. Medzi tímami, ktoré ako prvé zdolali trať z Košíc do Bratislavy, bol jeden výlučne ženský. Dvanásť veselých bežkýň, dvanásť odhodlaných krásnych žien, ktoré si hovoria SeveRUNky.

Therunseveranky1Pre kapitánku tímu PaedDr. Slávku Mlynčekovú je beh životným štýlom a ako hovorí: „Čím viac kilometrov máte v nohách, tým sú ľudia k sebe ohľaduplnejší, lepší a priateľskejší.“

Aké sú Vaše spomienky na vlaňajší nultý ročník?

Beh The Run Slovakia bol pre nás výzvou na niečo nové. Je to krásny beh naprieč Slovenskom, objavili sme miesta, kde sme pred tým nikdy neboli. Trať a úseky boli fantastické a tak isto aj organizátori. Nakoľko to bol nultý ročník, užili sme si takú rodinnú atmosféru a to malo na tom to krásne čaro.

Čo Vám The Run Slovakia dal?

theRunSeverunkyTento beh nám hlavne priniesol to, že sme zase ako tím SeveRUNky spolu. Naše spoločné behy sú pre nás to najkrajšie. Tento rok sa chystáme zdolať trasu z Košíc cez celé Slovensko opäť a tešíme sa, lebo v našom tíme je vždy postarané o dobru náladu. Páči sa nám to, že za behom The Run Slovakia je aj skvelá myšlienka – prepojiť východ so západom.

Ste „kôpka“ pozitívnej energie. Čo Vás poháňa?

Našou hnacou silou je práve náš tím. Smiech a dobrá nálada a ako čerešničku na torte máme svojich šoférov. Môj tím, ktorému som bola kapitánkou, bol ten naj. SeveRUNky sa zapísali do histórie tohto behu, a sme šťastné, že sme boli pri jeho zrode.

Kto sú seveRUNky?

Sú to krásne ženy zo severu. Zatiaľ len Liptov a Žilina. Ale verím, že nás bude stále viac a viac. Všade nás vítali s úsmevom. Rozdávali sme dobrú náladu a bežalo sa nám fantasticky. Ako kapitánka si nesmierne vážim tieto dievčatá, lebo prekonávajú samé seba a niektoré siahajú na dno svojich síl.

Povedzte niečo o atmosfére, ktorá Vám zostala v pamäti na The Run Slovakia.

therunseverunky2Stretli sme ľudí, ktorí nám fandili, prišli nás podporiť aj starostovia. Nočné etapy boli náročnejšie, bol to totálny adrenalín. Počas behu sme po nociach spali max. 2-3 hodiny, ale všetko dopadlo super. Najviac sa mi páčila etapa Terchová – Zázrivá, bol to výnimočný zážitok z behu. Atmosféra bola úžasná, burcuje vás to k prekonaniu samého seba. Každý meter Slovenska som doslova a do písmena pocítila na vlastných nohách.

Prečo beh?

Beh je mojou súčasťou života. Dáva mi slobodu. A verte, je to ako v horách – čim vyššie stúpate, tým lepších ľudí stretávate. Aj v behu je to podobne. Čím viac kilometrov máte v nohách, tým sú ľudia k sebe ohľaduplnejší, lepší a priateľskejší. Na pretekoch cítite, že ste ako jedna veľká rodina, a nie len vtedy…

Viac informácií na www.therun.sk