Na Donovaloch sa čoskoro pobeží deviaty krát, Renault Donovaly Night Run už 23. júla

Renault Night Run Donovaly

Už o 30 dní, v sobotu 23. júla, privítajú Donovaly už deviaty raz bežcov zo všetkých kútov Slovenska na obľúbenom nočnom behu – Renault Donovaly Night Run. Na stredné Slovensko však mieria aj zahraniční bežci.

Na výber budú mať už tradične dve vzdialenosti – o 19.45 h odštartujú preteky na 10 km, o 20.00 h je naplánovaný štart súťaže na 5 km. Pretekári sa v krásnom prostredí môžu na trati popod Novú hoľu aj cez areál PARK SNOW tešiť na nezabudnuteľné výhľady (kým bude svetlo) a v cieli na originálnu účastnícku medailu zlatej farby, čo bude pre každého účastníka zaslúžená odmena za výkon.

Renault Night Run Donovaly

Deviaty ročník Donovaly Night Run bude účastníkom pripomínať značkové športové oblečenie a doplnky s dizajnom podujatia. K dispozícii sú mikiny, tričká, buffky z kvalitného materiálu novej športovej značky becoolsportswear. Okrem toho budú na výber aj čelenky z recyklovaného materiálu od známej a veľmi obľúbenej slovenskej značky Abraka, ktorá patrí medzi slowfashion značky.

Už druhýkrát budú mať bežci možnosť kúpiť si priamo na podujatí tzv. dobré zvončeky modrej farby. Výťažok z predaja poputuje občianskemu združeniu „Detská chirurgia – OZ Slniečko na ceste!“, ktoré už od roku 2012 pomáha zotavovať a liečiť sa hlavne deťom po úrazoch pri dopravných nehodách. Zvonček pre svoj výrazný zvuk môžu diváci zároveň použiť na povzbudzovanie bežcov na trati. 

Renault Donovaly Night Run sa uskutoční v atraktívnom prostredí, ktoré je zároveň obľúbenou lokalitou na predĺžený víkend v každom ročnom období. V blízkosti sa nachádzajú napríklad pramene liečivej vody v Korytnici, malebná osada Vlkolínec zapísaná do zoznamu UNESCO alebo vrch Nová hoľa, ktorá je aj s vrchom Zvolen obľúbenou zastávkou turistov.

Organizátori z agentúry Be Cool veria, že počet záujemcov prevýši minuloročné číslo 605. Už mesiac pred štartom je prihlásených takmer 200 bežkýň a bežcov. Registrácia je otvorená, prihlásiť sa je možné cez webovú stránku organizátora na alebo TU.

Vlani na Renault Donovaly Night Run triumfovali na 5-kilometrovej trati Marek Lenčéš (17:13) a Dominika Kmeťová (22:14), na desiatke zvíťazili Vladimír Kováč (36:42) a Vanda Jenejová (41:47).

Komentáre 1

  1. […] Kto sa ešte nerozhodol, či pobeží, má stále šancu prihlásiť sa cez webovú stránku organizátora z agentúry Be Cool alebo TU. […]